Samoczyne przestawienie zegara i ustawień komputera. Czy to możliwe?

Ten komunikat pojawia sie podlugiej przerwie w pracy kompa,ąle odczasu jak bateria  jest słąba.

Wszystkie te komunikaty związane są z nieprawidłowym czasem i datą w systemie! Wymień baterię! Po wymianie trzeba zrobić co napisałem i komputer przestanie “głupieć”, wysyłać dziwne komunikaty itp. Jak ręką odjął!

Oczywiście jeśli daty nie ustawisz, systemowi mogą mieszać się daty instalacji programów. Szczególnie jeśli z punktu widzenia systemu wygląda to tak, jakby cofnął się w czasie.

 

Zacznij od wymiany baterii, a dopóki tego nie zrobisz, ustawiaj aktualny czas za każdym włączeniem komputera. Albo nie odłączaj go w ogóle od zasilania.

Zawracałam głowę przez tydzień ,ale wygląda na to ze po  bólu. Znalazlam  na DP  temat -wymiana baterii-  i tam uwagę,że mogą ulec zmianie ustawienia BIOS  przy wymianie  baterii, tyle, tylko ,żete zmiany  ustawienia nie szkodliwe dla pracy komputera.Można  jakoś porównać czy zostaly wprowadzone zmiany do  obecnego  BiOS-u w stosunku do ustawień BIOS-- u  przed wymianą bateri.

Porównać za bardzo nie porównasz bo tamte ustawienia zostały zatracone.

Zmiany nie będą szkodliwe, natomiast mogą wpłynąć niekorzystnie na komfort pracy z komputerem. Po wstawieniu nowej baterii trzeba wszystko na nowo poustawiać.

  Trochę popisałam przed zmianą

 

 Tylko trzeba wiedzić co , jak i gdzie pozmieniać.