Samoczynna zmiana opcji zasilania w Windows XP

Witam.

Jakiś czas temu zauważyłem, że samoczynnie uległy zmianie opcje zasilania. Jest to dość upierdliwe, zmienia nie tylko ustawienia w schemacie zasilania, ale także ustawienia odnośnie alarmów i przycisków zasilania. Charakterystyczne jest, że zawsze przestawia do tych samych, standardowych (początkowych) ustawień.

System (XP Pro) praktycznie nowy, (przywróciłem ze swojej kopii - tam problem nie występował). System (Windows XP Professional SP3) zaktualizowany (poprzez Windows Update), antywirus (KIS 2010) nic nie wykrywa.

Powodem postawienia (odtworzenia) systemu było właśnie pojawienie się opisywanego problemu z samoczynnym przestawianiem opcji zasilania. Już kiedyś (w lutym) miałem taki problem i wówczas taka operacja pomogła, teraz nie. Wtedy problem sam zniknął i był spokój do końca czerwca.

Co do okoliczności występowania problemu, to niestety nie ma jakiegoś stałego schematu. Potrafi się przestawić np. 2 razy na jednej pracy komputera, tzn. zauważę, że się przestawiło - ponownie przestawię - pracuję dalej na komputerze i przed wyłączeniem/zahibernowaniem sprawdzam czy się nie przestawiło i okazuje się, że niestety tak. Próbowałem również zaraz po przestawieniu na ustawienia jakie chcę zamknąć system i ponownie go uruchamiałem, sprawdzałem czy się nie przestawiło i było OK. Następnie zahibernowałem kompa i po uruchomieniu sprawdziłem i też nie było przestawione. A po dwóch dniach znowu kicha i się przestawiło. Potrafi być również przez kilka (3 - 4) dnia spokój (nie przestawia się). Nie zauważyłem jakiegoś wpływu czy komputer działał na baterii czy na zasilaniu sieciowym. Stworzyłem nawet nowy schemat zasilania, jednak i to nie pomogło. Nie mam pojęcia gdzie jest błąd. Antywirus (skanowałem KISem 2010 oraz NODem) nic nie wykrywa, ja też nie obserwuję jakiegoś dziwnego (poza wyżej opisanym) zachowania komputera, nic podejrzanego na HDD nie znalazłem.

Skończyły mi się już pomysły co może być tego powodem, ostateczność jaka mi przychodzi do głowy, to postawienie systemu z płytek HP, ale pewny jestem, że backup systemu jakiego używam do “odświeżania” był wolny od tej przypadłości, więc nie bardzo widzę sens dla tego.

Nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim problemem. Ma ktoś jakiś pomysł na usunięcie tego “dziwnego” zachowania.

Pozdrawiam,

Szymon K

edit: dodałem log extras z otl.

edit (15/09/2010): usunąłem linki do logów.

Miałem to samo na Viście i występuje to czasami na obecnym moim systemie W7 x64.

Witam.

Niestety nadal nie znam powodów pojawiania się tej anomalii. Proszę kogoś znającego się na logach o ich sprawdzenie i pomoc w wyeliminowaniu tego.

Pozdrawiam,

Szymon K