Samoczynne minimalizowanie się okien Ustawień w Win 10

Od dziś mam problem: samoczynnie minimalizują mi się okna ustawień Win 10 Sklep również mi się minimalizuje. Minimalizują się do paska. Komputer Dell Latitude E6430.
W MZ przy procesie Ustawienia wyświetla się zielony listek i napis: “Ta grupa procesów platformy uwp wstrzymuje procesy w celu zwiększenia wydajności”
Czy ktoś ma podobny problem? Jak to zlikwidować?
image

To z tym zielonym listkiem jest OK.
Co do minimalizowania. Nie wiem czy zadziała ale spróbować można. Po to to jest.
Jak klikniesz na ikonę Start to w rozwiniętym menu znajdziesz ikonę Ustawień (zębate koło).
Najedż myszą i z prawokliku w wyskakującym oknie najedz na Więcej i kliknij Ustawienia aplikacji.
W otwartym oknie znajdz pozycję Resetowanie i kliknij na przycisk Resetuj.
Podobnie zrób w menu Start na ikonie Microsoft Store.

Dzięki za radę - nie wiedziałam, że w ogóle coś takiego jest. Jestem starszą panią trochę ogarniającą komputer :slight_smile: sama sobie postawiłam system ale to mnie chyba przerasta. Znalazłam to w Ustawieniach, zastosowałam i na wszelki wypadek uruchomiłam ponownie. Niestety :confused: okna dalej robią co chcą :confused: kojarzę tą zmianę z wczorajszą próbą przyłączenia starych słuchawek Nokii na BT do kompa. Nie wiem czy mogło to coś zmienić? Słuchawki też działają dziwnie: wszystko na przykład w Teams słuchać ale filmy odtwarzane na fb słuchać urywek dźwięku potem cisza, potem znowu ale generalnie nie słychać :confused: I to też mnie przerasta :confused:

Odłącz do testów klawiaturę od komputera. Jeśli bez klawiatury będzie ok, to mogłoby świadczyć o zaciętych klawiszach: np. win+d minimalizuje wszystkie okna, win+m aktywne etc.

To laptop. Nie umiem odłączyć klawiatury :frowning:

No to postukaj kilka razy kolejno we wszystkie klawisze. Czasem jak się coś zakleszczy to pomaga.

Spróbuj sprawdzić system.
Na pasku zadań jest ikona Wyszukiwarki (lupa).
Kliknij na nią i w otwartym oknie wpisz cmd
W prawej częsci okna wyświetli się ikona z napisem Wiersz polecenia a pod nia opcje uruchamiania.
Kliknij na Uruchom jako administrator.
Wyświetli ci sie okno. wpiszesz w nim sfc /scannow i klikniesz enter. (pamiętaj że po sfc jest spacja)
System spróbuje wykonać naprawę plików systemowych. gdy zakończy to wyświetli komunikat w języku angielskim. Napisz jaki i czy to pomogło. Jeśli oczywiście nie jest tak jak napisał pocolog.

niestety :confused: :confused: :confused: anie solidne klepanie od dołu (do góry nogami) ani dmuchanie nie pomogło :confused: dalej się zamykają :confused:

Czekam na komunikat.

POMOGŁO wpisanie cmd!!! jesteście wielcy!!! dziękuję!!!

Bez przesady. Mój wzrost to tylko 190 cm