Samoczynne odłączanie się myszki+zawieszanie środowiska Win


(Michal 33217) #1

Witam. Mam następujący problem. Od pewnego czasu mam problem z myszką, chodź nie występuje on zawsze. Krótko mówiąc korzystając z niej mając ją podłączoną do portu USB; korzystam z laptopa, system: Windows 7 Home Premium x64 PL; samoczynnie się odłącza i za chwile znów działa. Słychać dźwięk jak jest podłączana. Wiem, że wszystkie porty są dobre bo na każdym się to zdarzyło, z każdego korzystam czy z pamięci Pendrive czy czytnik kart pamięci. W czym może tkwić problem?

Kolejnym problemem jest to, że ekran czyli środowisko pracy się zawiesza, po załadowaniu się systemu muszę użyć kombinacji ALT+CTRL+DELETE i powrócić do środowiska pracy, tak samo niekiedy później, jak np. podczas korzystania z internetu, itp... W czym tkwi następujący problem?


(Drobok) #2

Ja się wypowiem co do myszy, spróbuj poruszać kablem przy myszy. Jeśli się odłączy wystarczy skrócić kabel o pare cm. Ew przy wtyczce (wtedy nowy kabel).

A co do wieszania może się to powodować praktycznie wszystkim. Może twój komputer jest za słaby na obecny system ? Masz w autostarcie jakąś zasobożerną aplikację ?

Przeczyść pliki tymczasowe i rejestr ccleanerem, potem defragmentacja dysku. Skan antywirusem + malwarebytes. Usuń zbędne usługi, wyczyść autostart.


(Michal 33217) #3

Sprzęt: Intel Core 2 Duo 2,2 GHz + 4GB Ram + nVidia GeForce GT220M 1GB więc raczej za ubogi sprzęt nie jest :stuck_out_tongue:


(Drobok) #4

Tak więc optymalizacja. Sprawdź zużycie procesora / ramu.


(Łukash) #5

W Opcjach zasilania > Ustawienia USB > sprawdź czy nie masz na swoim planie, ustawionego "Selektywnego wstrzymywania USB". Oraz Menedżer urządzeń > mysz > właściwości > zarządzanie energią > sprawdź czy nie ma ptaszka przy "Zezwalaniu na wyłączanie w celu oszczędzania energii"

Np w niewłaściwej / nieaktualnej wersji BIOS...,wysokiej temperaturze procka/płyty/k.graficznej....


(Michal 33217) #6

Łukash , zastosowałem twoje ustawienia: W Opcjach zasilania > Ustawienia USB > sprawdź czy nie masz na swoim planie, ustawionego "Selektywnego wstrzymywania USB" - wyłączone ; Menedżer urządzeń > mysz > właściwości > zarządzanie energią > sprawdź czy nie ma ptaszka przy "Zezwalaniu na wyłączanie w celu oszczędzania energii" - odznaczone. Mam nadzieję, że pomoże :wink:

Co do zawieszania się ; temperatury mam w normie, zaczęło się to jakieś 2 miesiące temu może ... Nie dłużej... , gdy np gram tego nie ma, minimalizuję grę do paska systemowego i wtedy jest zawieszenie, i muszę użyć powyższej konfiguracji klawiszy... Szukam czegoś w Internecie, gdy otwiera się jakieś okno ... Tego typu jest to sprawa :?

Co do wersji BIOS:

Program: eSupport.com BIOS Agent Version 3.66

BIOS Date: 11/04/09

BIOS Type: American Megatrends

BIOS ID: 64-0100-000001-00101111-110409-Cantiga-N61V0209

OEM Sign-On: BIOS Date: 11/04/09 Ver: 209

Chipset: Intel 2A40 rev 7

Superio: Unknown

OS: WinNT

CPU: Pentium® III (0.25 µm) 2200 MHz

BIOS ROM In Socket: Unknown

BIOS ROM Size: Unknown

Memory Installed: 4095 MB

Memory Maximum: Unknown

ACPI Revision: Unknown

eSupport.com, Inc.

1-800-800-BIOS (2467)

http://www.esupport.com

Screen - wykonanie polecenia"regedit"

Raport - Everest Home Edition v2.20.405/pl

http://wyslijto.pl/files/download/mb1a915yiu


(Łukash) #7

To komplikuje sprawę.. #-o .Czy wcześniej był ten sam system ?

Czy np podczas minimalizacji gry ,dźwięk z gry idzie normalnie ? Jeżeli tak (nawet jak nie :wink: ) spróbuj wyłączyć(jak masz) Priorytet trybu wyłączności w Dźwięk >

Głośniki> zaawansowane.


(Michal 33217) #8

Hmm, a ja mam takie pytanie, co ma do tego wszystkiego głos jak mi się ekran zawiesza trybu pracy ?? System mam od samego początku czyli od 30.11.2009r. Windows 7 Home Premium 64 Bit PL .


(Łukash) #9

Skoncentrowałem się na tym aspekcie - w niektórych okolicznościach Tryb wyłączności może powodować takie zawieszanie.

Nie mam konkretnego pomysłu dlaczego ,środowisko ulega zawieszeniu ,więc można próbować metodą eliminacji ,to tylko dwa kliki. Na razie "programowo" ,bo nie wykluczone że jest coś nie tak sprzętowo.

Dodatkowo otwórz Podgląd zdarzeń > Dzienniki systemu > Aplikacja i System > zapisz te dzienniki z menu Akcja > Zapisz zdarzenia jako . Spakuj i wstaw ,daj linki.


(Michal 33217) #10

Przy normalnej pracy jest tak samo.

Link do Dziennika Zdarzen : http://wyslijto.pl/plik/gm60tiwe3r


(Łukash) #11

Nie wiem w czym problem ,nie odpiszesz czy próbowałeś ,wstawiasz na jakieś wolne serwery a dałem linka do szybkiego....Ja się prosił ni będę .Z mojej strony to tyle.


(Michal 33217) #12

Problem opisany jest powyżej więc chyba nie bd 2 razy pisać tego samego.

Proszę link na szybkim serwerze: http://www7.zippyshare.com/v/45321326/file.html