Samoczynne podgłaśnianie dźwięku

Witam!

Mam bardzo dziwny problem! Posiadam głośniki Creative 5.1, a problem dotyczy pilota od regulacji głośności dźwięku. Jak leciutko nim dam głośniej, lub ciszej, albo go rusze, to głośnośc dźwięku (np. w granej w tym czasie muzyce z kompa) się zwiększa i zmniejsza, zwiększa i zmniejsza. Nawet czasem jest tak, że się zwiększy bardzo głośno i zaraz cicho. Po chwili tej ‘‘magii’’ ustatkuje się i nic nie szaleje, gra w jednym poziomie.

Co to jest ?? :o

właśnie to jest mankament creativa,ja i moi znajomi borykamy się z tym samym problemem :slight_smile: rozkręć pilota i wyczyść potencjometry

Mam tak samo ;] Jest na to tylko jeden sposób ;] Rozkręć pilota, wyjmij to co znajduje się wewnątrz ( chodzi mi o to, na czym są te potencjometry ) i pod to “kółeczko” włóż kawełek jakiejś cienkiej tektury albo papieru technicznego. Załóż to tak żeby przy podgłaśnianiu bądź przyciszaniu ten papierek nie wyleciał. Potencjometr będzie stawiał trochę oporu przy “kręceniu” ale sposób działa na 100%, a papierek po jakimś czasie sie wyrobi i będzie chodziło “mięciej” :smiley:

PS. U mnie na przykład po tygodniu gdy wyjąłem ten papierek działało już normalnie bez niego… :slight_smile: ale po jakimś czasie musiałem go umieścić ponownie w moim pilocie :mrgreen:

No to super. Tylko gdzie sie znajdują te potencjometry i łatwo jest rozebrać cały mechanizm tego pilota, aby sie w to miejsce dostac ??

PS W ogóle jak zdjąć to okrągłe pokrętło od podgłaśniania i sciszania i tą zieloną płytke ??

Potencjometr to to czym podgłaszasz i ściszasz dźwięk.

No okej !!

PS. Dodałem fotki, żeby było łatwiej Wam odpowiedzieć.

Dalej mam rozbierać czy to czyścić?

dsc02343wq6.th.jpg dsc02344nu2.th.jpg

Czy odkręcałeś z tych potencjometrów to czarne kółeczko ?

PS. U mnie ta płytka wygląda inaczej ;]

No tak, odkręcałem. Chodzi o to czarne pokrętło co zawsze nim robie ciszej/głośniej ??

Prosze o szybką odpowiedź !!

Tak ;] To go przykręć i wepchnij pod niego kawałek jakiegoś papieru technicznego i zrób tak żeby przy podgłaśnianiu to cuś nie wylecialo :wink:

Okej. Tylko, że jest jeden problem !!