Samoczynne podwójne kliknięcia

Witam,

Chciałbym się zapytać czy spotkał się ktoś z problemem samoczynnego podwójnego kliknięcia w Windowsie 10 po ostatniej aktualizacji? Problem na pewno występują na myszkach bezprzewodowych (na przewodowych problemu nie zauważyłem). Sprawdzane na 3 laptopach z najnowszym Windowsem 10 (2x MSI i HP) i 4 myszkach. (każda innej firmy; jedna nowa, dzień później podczas pierwszego użytkowania już klikała x2; sprawdzanie w różnych USB). Problem nie występuje cały czas. Raz jest dobrze, raz klika podwójnie.
Ma ktoś podobny problem?

Pozdrawiam,
Krystian

Może przypadkiem naciskasz przycisk podwójnego klikniecia w myszy. (niektóre myszy mają taki przycisk)
Jeśli uważasz, że nie to spróbuj zaznaczyć w Opcjach folderów.


Jeśli to nie pomogło zainstaluj najnowsze sterowniki do tych myszy.
Pozdrawiam

Nie, o to mi nie chodzi. Są to myszki bez podwójnego kliknięcia. W najnowszej kompilacji Windowsa 10 zaczęły zachowywać się dosyć dziwnie. Wszystko wraca do normy po wypięciu i wpięciu odbiornika, bądź wyłączeniu i włączeniu myszki (ale tylko na kilkanaście minut). Myszki są sprawne - nawet kupiona nowa, baterie również nowe - duracell.

Nie przestawiła się szybkość dwukliku w stronę wolnego?

Nie. Zwolniłem do testów jeszcze bardziej i dalej ten problem występuje.

Żeby uniknąć przypadkowych dwuklików powinieneś “przyśpieszyć”. Ale chyba nie tu leży problem. Napisałeś, że problem występuje na laptopach - spróbuj jeszcze dwóch rzeczy:

  • wyłączenia touchpada (zwykle jakaś kombinacja klawiszy funkcyjnych laptopa),
  • menedżerze urządzeń przeinstalowania touchpada (odinstaluj - instalacja będzie najpewniej automatyczna po restarcie systemu).