Samoczynne przechodzenie w stan uśpienia/hibernacji

Witam.

Od jakiegoś tygodnia borykam się z bardzo dziwnym problemem. Otóż mój laptop (acer extensa 5635) samoczynnie przechodził w stan uśpienia. Wczoraj wymieniłem dysk twardy (osobna historia - po prostu odmawiał już współpracy…), zainstalowałem Windowsa na nowo ale problem pozostał. Wyglądało to tak, że włączałem kompa, po jakimś czasie ekran mignął na czarno, pojawiał się normalny obraz i komputer przechodził w stan uśpienia. W ustawieniach zasilania poustawiałem wszystkie opcje zasilania na "nic nie rób (po naciśnięciu przycisku zasilania, po naciśnięciu przycisku uśpienia i po zamknięciu klapy) i teraz ekran po prostu gaśnie raz na jakiś czas ale nic się nie wyłącza. Odstępy czasowe są bardzo różne - od paru sekund do parudziesięciu minut. Nie mam naprawdę pomysłu o co chodzi, czy walnięty jest jakiś czujnik czy coś w tym stylu? Co może być problemem?

Dodam jeszcze, że przy instalacji Windowsa na starym dysku ekran migał jak stroboskop - po wymianie dysku wszystko zainstalowało się poprawnie, ale problem jednak pozostał. Wygląda to tak, że im komputer dłużej pracuje tym częściej “chce” się wyłączyć.

Proszę o pomoc i rady!

edit. Temperatury wyglądają normalnie - http://i.imgur.com/TVy9X.png