Samoczynne przewijanie się okien, kursora

Witam.

Na początku od razu powiem, że jestem ,zielona" w tematach informatycznych. Mój problem polega na tym, że np. okno przeglądarki samo przesuwa się do góry, na każdej przeglądarce jest ten problem. Dodatkowo jeśli chcę wpisać tekst np. w wyszukiwarce google to kursor cały czas przeskakuje do początku. Nie jest tak cały czas, tylko np. przez 10/15 min. sterowniki są zaktualizowane, sprawdzałam czy jest jakaś awaria wewnętrzna, ale nic takiego nie ma. I czasami jeśli chce włączyć np z pulpitu jakąś aplikacje, lub folder uruchamia mi się kosz.

Korzystam z systemu Windows 8.1 i laptopa Sony Vaio.

Może ktoś mi pomóc? Może ktoś miał podobny problem?

Pozdrawiam

Spytam na wstępie tylko szczerze proszę wylałaś coś na klawiaturę bo w takim wypadku poza wymianą jej nic nie pomoże. Masz mysz czy na touchpadzie działasz? Jak masz myszkę to odłącz i zobacz zachowanie laptopa bez niej. Sprawdź przycisk home na klawiaturze czy czasem się nie zablokował.

właśnie nic nie wylałam, staram się nie pić i  nie jeść w pobliżu laptopa :slight_smile: Mam touchpad.

Na 99,9 masz zablokowany przycisk home. Wciśnij kilka razy zobacz jak pracuje typowe objawy przewijanie strony do góry a na pulpicie zamiast czegoś wraca do pierwszej ikony na pulpicie czyli kosz.

jak na razie nie ma takich objawów, możliwe, że to pomogło :wink: dziękuje.

 

A jeszcze mam pytanie, gdyby to nie był ten przycisk home, to może być wirus?

Może ale mało prawdopodobne. Jak chcesz to wstaw logi z FRST do działu bezpieczeństwo ale najpierw skan ADWCleaner (uruchom z prawokliku jako Administrator)

http://download.bleepingcomputer.com/dl/14d7dc37d90bf62d18e5819df4c741d5/566d923b/windows/security/security-utilities/a/adwcleaner/AdwCleaner.exe

oraz skan Malwarebytes (w trakcie instalacji odznacz okres testowy premium)

https://www.malwarebytes.org/mwb-download/sem/