Samoczynne restartowanie się systemu

Witam, mam taki problem otóż od dłuższego czasu restartuje się mi podczas pracy samoczynnie komputer stacjonarny.

Jest tak że potrafi całą noc bez zarzutu działać lecz bardziej jednak jest tak że się restartuje często , masakra dosłownie.

Niemogę sobie z tym problemem poradzić , co może być tego przyczyną że tak wariuje nawet po postawieniu nowego systemu.

Przyuważyłem również że po restarcie komputer niby się włącza ale nie odpala monitor który jest podłączony do karty graficznej za pomocą kabla HDMI monitor to Samsung SyncMaster S22B300 tak pisze na obudowie monitora w górnym prawym rogu jego.

Nie pomaga samoczynne wówczas włączenie i wyłączenie monitora muszę komputer głównym przyciskiem na obudowie wyłączyć odczekać chwilkę i włączyć ponownie wówczas automatycznie się załączy monitor.

Oto specyfikacja komputera:

 

Windows 7 Ultimate SP1 (7601) x64

AMD Phenom II X4 940 Black Edition

Gigabyte:GA-MA785GM-US2H rev.1.1 Bios zaktualizowany do najnowszej możliwej wersji czyli F12f

GTX 470 1280MB/320Bit GIGABYTE

X-Fi Titanium Fatality Pro

2x2GB Kingston 1066MHz + 2x1GB Geil Dual Ultra DDR2 800MHz

120 GB ADATA Premier Pro SP900 dysk SSD przeznaczony tylko na system i oprogramowanie

1TB Samsung przeznaczony na dane

Chieftec: CFT-850G-DF

 

Będę wdzięczny ogromnie za pomoc jak rozwiązać go i co jest tych restartów przyczyną abym ewentualnie na przyszłość sam już mógł rozwiązać problem.

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi.

 

Nie można łączyć ze sobą pamięci różnych prędkości, chyba że wcześniej Twoje Kingstony ustawiono na 800MHz, a póżniej dorzucono Geile. Możesz to sprawdzić w CPU-Z, zakładka SPD, lub w BIOS-ie.

http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

Szybsze pamięci zwolniły do prędkości wolniejszych, jednak dobrze sugerujesz, z pamięciami może być konflikt, proponuję wyciągnąć kości geil i sprawdzić działanie komputera bez nich.

Podam tylko możliwość jedną z wielu jaka mogła się przytrafić lub jakie mogły się przytrafić,

oczywiścoe wszystkie są do sprawdzenia

  1. siada płyta główna (niesety przeżyłem podobne problemy do twoich kilka razy)

  2. siada procek (może się przegżewać i dlatego system się wyłącza awaryjnie aby nie uszkodzić reszty podzespołów )

  3. kolega lolos99 już nadmienił

 

Oczywiście podane przezemnie punkty tyo tylko możliwości jakie mogł wystąpić i wyjąłem je z włąsnego doświadczenia z Phenom II X4 940 BE na stockowym chłodzeniu

 

Sprawdź temperatury programem speedfan ( czasem bywa i tak, że uszkodzony procesor niby działą ale szybko się grzeje )