Samoczynne restarty i zacinanie myszy

Witam posiadam komputer Lenovo Ideacentre AIO - 23’calowy na procku AMD A6. Wszystko działa pod kontrolą legalnego win10 home. Mam 2 problemy:

  1. Przy podłączeniu urządzeń usb, myszka spowalnia do tego stopnia, że reaguje co kilka sekund na ruch i używanie komputera nie jest możliwe (do czasu restartu - potem problem przechodzi). Taka sama sytuacja występuje, kiedy np. podepnę zwykłą lampkę do listwy zasilającej, do której podłączony jest komputer, wtedy z głośników wydobywa się dźwięk, jakby podłączono nowe urządzenie - ale jaki to ma związek?! ;|
  2. Komputer samoczynnie potrafi się zrestartować podczas pracy - najczęściej, kiedy włączona jest przeglądarka internetowa. Kiedy na kilka godzin jest pozostawiony sam sobie i leci powiedzmy muzyka ze spootify, wtedy nic się nie dzieje, ale wystarczy włączyć chroma lub inną przeglądarkę (przy FF dzieje się tak samo), żeby się zrestartował. Oczywiście nie jest to regułą i mogę korzystać z przeglądarki kilka godzin i nic się nie dzieje, a czasami po włączeniu komputera i uruchomieniu chroma potrafi wywalić restart.
    Czy za problemy mogę obwiniać ostatnią dużą aktualizację systemu? Z tego co pamiętam, to przed updatem problem nie występował. Myślałem, że to wina preinstalowanego Windowsa, więc zainstalowałem wszystko od nowa na czysto, ale problem występuje nadal.
    Skanowałem antyvirem, różnymi “antymalwarami”, ale jest czyściutko. Proszę o pomoc. Z góry wielkie dzięki :slight_smile: Pozdrawiam

Czy na prawdę nikt nie jest w stanie pomóc? :frowning: