Samoczynne restarty kompa, podejrzany ATI 3850

Witam!

Od pewnego czasu mam problem z samoczynnym restartem komputera. Po ponownym zalogowaniu pokazuje się komunikat że “System odzyskał sprawność po poważnym błędzie” i każę mu pokazać więcej:

Support Microsoftu mówi że to może być wina sterowników, sprzętu bądź błędu na dyskach. Sprawdziłem dyski, po czym wyszukałem w “Podglądzie zdarzeń” więcej informacji.

Szukając przez wujka google więcej informacji według kategorii oraz identyfikatora błędu, znalazłem trochę tematów w których był ten błąd opisany. Doczytałem się w nich że jest to błąd kart graficznych ATI (posiadam ATI radeon 3850) i że wystarczy przeinstalować sterowniki. Idąc tym tropem zaktualizowałem sterowniki do najnowszej wersji, lecz problem pozostał. Pomyślałem że warto spróbować ze starymi sterownikami (które były oryginalnie dane na płycie), lecz nic to nie dało.

Postanowiłem przeinstalować system, lecz nawet po formacie i instalacji windowsa oraz sterowników problem dalej występuje.

Posiadam:

Płytę główną Gigabyte GA-p35-DS3L

Ati radeon hd3850 512 mb

Intel Pentium Dual Core E2160 1.8GHz

Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Goodram GR800D264L6/2GDC

Zasilacz ATX 450W Chieftec GPS-450AA-101A (Fan 120mm)

Windows XP Home SP3

Temperatury w komputerze są normalne.

Zapomniałem napisać kiedy ten problem występuje… :oops: Otóż w każdej dowolnej chwili, obojętnie czy uruchomiona jest gierka, przeglądarka czy też nic się nie dzieje. Dlatego też obawiam się że problemem może być karta graficzna w sensie fizycznym a nie sterowniki…

Edit:

Log z HJT

http://wklejto.pl/28179

spróbój format kompa - jak nie pomoże to to pewnie karta.

jojo1000000 , Co tyczytać nie umiesz chyba pisał że robił formata i nic nie pomogło.

Format robił i instalke,ja bym sprawdził pamięć wyjmij jedną i sprawdż no i przy okazji odkurz ją.We właściwosciach systemu uruchamianie i odzyskiwanie odptaszkuj uruchom ponownie komputer będziesz widział co ci wali system.Karta raczej może zawiesić system ale nie restartować pc,restarty to tylko pamięci.

Pewnie to nie rozwiąże Twojego problemu,ale załącz na forum log z ComboFix,aby ktoś go skontrolował.Masz na dysku infekcję( z pendrivea?)

viewtopic.php?t=36654

Luknij na to http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=111460

i tu http://support.microsoft.com/kb/293078/pl