Samoczynne Restarty Komputera. Windows Xp Prof

(Skkyter 1) #1

Witam. Od około 2 - miesięcy, mam problem z samoczynnym restartem mojego komputera. Zaczęło się to dziać kilka dni ( 4-5 ), kiedy czyściłem komputer ( wnętrze komputera ). Wyciągałem RAM, Dysk, Kartę Graficzną itd. Nie wyciągałem tylko procesora. Odkurzałem go z kurzu. Wszystko robiłem ze szczególną ostrożnością. W pierwszym momencie myślałem, że to zasilacz, więc wymieniłem go na CHIEFTEC 400 W. Lecz to nie pomogło. Pamięć RAM Kingston 1 GB, ma niecały rok. Teraz, z ledwością udaje mi się zainstalować system WINDOWS, gdyż podczas kopiowania plików ciągle wyskakuje, że nie może skopiować pliku. Komputer, ma także z problemem zainstalować niektóre programy ( nowsze ) z płytki, bo także nie można skopiować jakiegoś pliku. Komputer restartował się co kilka minut, więc wyczyściłem, jeszcze styki od RAM-U i przełożyłem ją w inną kość. Teraz restartuje się o wiele rzadziej. Przedtem, nawet nie dało się rozmawiać na Gadu-Gadu. Teraz głównie restartuje się, gdy kopiuje coś z PENDRIVE, lub z płytki, albo włączam grę. Ledwo po włączeniu jakiejkolwiek gry od razu następuje Reset. Dodam jeszcze, że chłodzenie na procesor, jest nowe. ARCTIC COOLING, z pastą termo.

Konfiguracja Sprzętowa Mojego Komputera :

Zasilacz: CHIEFTEC 400 W

Pamięć RAM: Kingston 1 GB 400 MHZ

Karta Graficzna: ATI Radeon X1600 Pro 512 MB

Procesor: AMD Socket A 1.79 GHZ

Dysk: WD 120 GB

(Srebrny Wilk) #2

Prawie na 100% pamięć operacyjna do wymiany , choć nie można jeszcze wykluczyć bardzo niewielkiego prawdopodobieństwa uszkodzenia płyty głównej i/lub procesora.

(Skkyter 1) #3

Czy chodzi, Ci o pamięć RAM?

(michalk) #4

też sądzę, że problem z RAM, z opisu wynikało mi bardziej, że problem był z zasilaniem, ale jako, że wymieniłeś zasilacz i problem dalej jest, to winna jest RAM, sprawdź z inną kością, czy problem dalej występuje

(Skkyter 1) #5

Wkładałem, także starą pamięć RAM Elixir 256 MB, bez tej kingstona sam Elixir, i działo się to samo. Tylko fakt, że ta Pamięć Elixir, trochę przeszła, ponieważ poniewierała się ona po szufladach, po ziemi itd. A czy może to być wina płyty głównej? Że np. te wejścia, może odkurzaczem przeczyścić, czy coś??

-- Dodane 09.02.2010 (Wt) 19:49 --

Wrzucam, jeszcze screeny:

http://yfrog.com/j7beztytuudddp

http://yfrog.com/2obeztytuuwrqp

(Srebrny Wilk) #6

Należało zacząć od tego, że traktujesz komputer jak śmietnik.

Nie tracili byśmy czasu na Twój problem.

(Piotrkijak) #7

Karta graficzna ma za wysoką temperaturę jak na spoczynek. Spróbuj jej wymienić pastę.

(pawcio1212) #8

powyłączaj niepotrzebne napędy dyski karty pci i inne tak żeby zmniejszyć ilość rzeczy które mogły się zepsuć

myślę że coś się grzeje

wymień jeszcze kartę graficzną może się coś ukaże

(Piotrkijak) #9

Jak pisałem, grafika ma za dużą temperaturę, tak więc moim zdaniem warto zacząć od zmiany pasty na procesorze grafiki. CPU ma tak, że jak się przegrzewa, to komputer się wyłącza, a z GPU może być tak, że jej zabezpieczenie termiczne polega na zresetowaniu komputera jeżeli się przegrzewa, co jest możliwe w trakcie grania.