Samoczynne rozłączanie Bluetooth (LG V30)

Witam!
Mam pytanie: dlaczego po sparowaniu się z amplitunerem Yamahy mój LG V30 automatycznie się rozłącza? W odległości ok. 1,5 m od amplitunera stoi router WI-FI. Czy WI-Fi ma prawo zakłucać BT? Dodam, że w przypadku mojej starej Xperii M5 było i jest podobnie z tym rozłączaniem. Czasami potrafi grać prawie 2h bez problemu, a czasami rozłączy po 3 minutach! Ktoś coś?

Bluetooth może być zakłócany przez Wi-Fi.

Dokładnie tak - korzystają z fal na tej samej częstotliwości.

Odświeżam.
Da się coś z tym zrobić? Na grupie facebookowej Android.com.pl napisano mi, że trzeba w dev-menu zmienić wariant BT.

Podejrzewam rozbieżność wariantów standardu BT, używanego przez urządzenia. W v30 jest bodajże w dev-menu opcja zmiany wariantu blutka. Spróbuj tego użyć, może coś pomoże? Tylko pamiętaj, by po każdej zmianie zrestartować urządzenia. Fon oraz ten ampli.

Można ew. zmienić kanał nadawania WI-Fi na inny? Jeśli tak, to na jaki? Z tym zakłócaniem to rozwiązaniem byłaby siec 5 GHz, ale nie mam routera, który to obsługuje.

To raczej placebo. To tak jakby ktoś Ci napisał, że masz telefon trzymać odwrotnie, bo wtedy inaczej fale lecą. :smiley:

Ale to nadal będzie częstotliwość w okolicach 2,4GHz. Możesz oczywiście zmienić. Na jaki? Wszystko zależy od tego, jakiego kanału używasz obecnie. Oczywiście kanały zmieniamy w routerze, w interfejsie użytkownika.