Samoczynne uruchamianie się programów

Witam,

Mam dziwną sytuację z systemem. Czasem zdarza się, że gdy przeglądam pliki tekstowe w notatniku lub zaczynam w nim coś pisać, to kursor nagle sam zaczyna schodzić na dół, a programy same uruchamiają się po najechaniu myszką.

Wtedy pomaga jedynie odpalenie Menedżera zadań za pomocą skrótu klawiszowego, zamknięcie procesu explorer, zamknięcie otwartych programów i przywrócenie explorera w Menedżerze zadań (Plik–>uruchom–>explorer)
System był skanowany i antyvirus niczego nie wykrył. Sytuacja ta powtarza się nawet po formacie i ponownej instalacji systemu.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Uszkodzona myszka? Moja ucieka w lewy górny róg jak się jej baterie rozładują :smiley:

1 polubienie

Uszkodzona klawiatura
?

1 polubienie

No właśnie, myszka była kilka razy zmieniana i problem nie ustępował. Być może wina leży po dosyć wysłużonej ponad 15-letniej klawiaturze?

Dokładnie tak może być. 15 lat dla intensywnie używanej klawiatury to dużo, a nawet bardzo. Tak tylko spytam: co to za klawiatura? Jeszcze na PS/2?

1 polubienie

Tak dokładnie klawiatura obsługuje jeszcze port PS/2.

Może to wina podkładki pod myszkę… może myszka inna ale dalej ten sam kiepski sensor wyżłobienia w np biurku i laser świruje lub co gorsza podczerwień… ale wtedy to tylko kursor skacze a nie klika…

Może i to być wina klawiatury gdyby nie fakt że raczej klawiatura nie steruje kursorem myszki.
Tylko czy wadliwy kabel powodujący jakieś przepięcia może wpływać na myszkę nie wiem.

Możliwe że wina chyba bardziej płyty głównej(uszkodzenie wtyku itp) lub klawiatury dość dziwny przypadek…
Bez sprawdzenia kompa nic więcej nie mogę powiedzieć nie jestem maciej wróżbita.
Co do wirusów i formatu na 2 baka wróżyła - av tak naprawie nawet 10% wirusów na rynku nie wykrywa.
Kolejną sprawą jest nawyk użytkownika jeśli formatuje komputer by wyczyścić system ale z powrotem wgrywa lewe oprogramowanie lub nawet oryginalne oprogramowanie ale zainfekowane gdzieś po drodze i tu sie koło błędu zapętla.

1 polubienie

Małe przypomnienie w panelu sterowania, podajże w opcjach dla niedowidzących (ułatwienia dostępu) jest możliwość włączenia sterowania klawiszami numerycznymi (tymi po prawej) w momencie włączenia/wyłączenia (nie pamiętam, który stan ale jest to kwestia właśnie włączenia/wyłączenia) numlocka

Zgadza się ale funkcja musiała być włączona specjalnie przez użytkownika + problem domniemane zwarcie na klawiaturze aby do tego doszło.
Bez włączonej funkcji nawet z zwarciem chyba nie powinno do tego dojść…

@Quassar to raczej nie jest wina płyty głównej, bo niedawno robiłem mały upgrade komputera i płyta główna została wymieniona na nową. Sterowania klawiszami numerycznymi też nigdy nie włączałem.
Spróbuję podłączyć nową klawiaturę i dam znać czy problem ustąpił. :slight_smile: Dziękuję wszystkim za szybki odzew.

Dość ciekawy problem… daj znać co pomogło go rozwiązać.

Pomogła zmiana klawiatury. :slight_smile: