Samoczynne uruchamianie systemu

Witam serdecznie

Testowałem ostarnio Wndows 10  bulid 9926 na laptopie Toshiba Satellite L 750-104 i spotkałem się z nastepującym problemem po otwarciu klapy laptopa nastepuje samoczynne uruchomienie systemu. Chciałem zapytać czy ktoś spotkał się z wyzej wymienionym problemem?

Pragne zwrócić uwagę ze problem wystepuje tylko w wyżej wymienionym systemie

 

A na pewno wyłączasz laptopa ? 

 

w bios sprawdź ustawienia dotyczące wybudzania i akcji po podniesieniu pokrywy…

 

a jak to wygląda w opcjach zasilania w systemie ??

W panelu sterowania w opcjach zasilania, odszukaj i wyłącz opcję szybkiego uruchamiania systemu.

W panelu ster

 

W panelu sterowania wejdź w opcje zasilania następnie kliknij Wybierz Skutek Zamknięcia Pokrywy i tam dostosuj swoje opcje. Opcja szybkiego uruchamiania to całkiem co innego.

Nie prawda, opcja szybkiego uruchamiania może mieć z tym związek, ponieważ powoduje, że system przy wyłączeniu zachodzi w częściową hibernację (a dokładniej hibernuje sterowniki) po to żeby potem się szybciej uruchomić, a niektóre laptopy tak mają, że po podniesieniu klapy następuje samoczynne wybudzanie z hibernacji. Zresztą, czy to pomoże, czy też nie, przy tego typu problemach powinno się spróbować wyłączyć tę opcję.

Poczytaj na ten temat to nie jest hibernacja w pełnym tego słowa znaczeniu tylko w pamięci jest przechowyana część sterowników i plików. Uruchamianie hybrydowe. Przy zamykaniu systemu kernel wraz ze swoimi ustawieniami jest hibernowany, a przy ponownym starcie po prostu wczytywany, co znacznie przyśpiesza całą procedurę. Jest to doskonale widoczne w szczególności na np. laptopach z dyskami talerzowymi, które uruchamiają się znacznie szybciej, od swoich odpowiedników pracujących pod kontrolą systemu Windows 7. Ale za każdym razem system musi bootować. I nie jest tak, że niektóre laptopy tak mają , że po podniesieniu klapy następuje samoczynne wybudzanie z hibernacji -tylko to właśnie ustawiasz sobie w opcjach zamknięcia pokrywy. Z jednym się zgadzam, ze próbować zawsze można. A o szybkim uruchamianiu można na stronach Microsoftu poczytać. Pozdrawiam.

Opisałeś wszystko tak jak ja, tylko bardziej szczegółowo, nie widzę niezgodności mojej wersji z twoją poza jednym miejscem, a mianowicie wybudzaniem po podniesieniu pokrywy.

A kolega Adrian101 nic nam nie pisze czy zastosował jakieś porady czy problem został rozwiązany, czy dalej istnieje.

 

Witam próbowałem  poprzez opcje zasilania i w biosie poprzez opcje wake up on line zmieniłem też za poradą na inych forach ustawienia karty sieciowej w opcji zarządzanie energią odznaczyłem  nastepujące funkcje zezwalaj komputerowi na wyłaczenie tego urządzenia w celu oszędzenia energii, zezwalaj temu urządzeniu na wznawianie pracy komputera, zezwalaj pakietowi Magic na wznawianie pracy komputera po zastosowaniu zmian windows i tak powraca do ustawień domyslnych, jest to wersja testowa wiec moźe dlatego wystepują tego rodzaju problemy U mnie niestety problem nie ustąpił być moze ktoś z was spotkał się z tym problemem i zna rozwiązanie?

Być może, że jest to usterka 10-tki i przy pewnej konfiguracji sprzętowej. U mnie i u wielu osób był np. były problem z zainstalowaniem go na dysku wirtualnym, przy aktualizacji stawał w pewnym momencie i można było tak całą noc czekać i nic, ale problem nie u wszystkich występował. Jest to niestety testowa wersja i mogą występować różne błędy. Może spróbuj jeszcze raz go zainstalować. Z tego systemu można korzystać chyba do 12 kwietnia jeśli dobrze pamiętam.