Samoczynne usuwanie się aplikacji w Win 7


(Darek7 19) #1

Witam,

 

Proszę o pomoc w problemie dotyczącym samoczynnego usuwania się aplikacji z Windows 7. Przeinstalowałem system i dalej pojawiają się tego typ przypadki, że aplikacje znikają. Zamiast ikonki aplikacji pojawia się ikona taka jak do nieaktywnego łącza i system pyta czy usunąć skrót ponieważ odnosi się do nieistniejącej ścieżki. Przypadek z Team Viwerem był taki, że program zniknął a system nie pozwolił zaistalować ponownie. Zadziałało dopiero po usunięciu programu z Dodaj\Usuń. Przeskanowałem system Esetem i Hitmanem Pro. Znalazło jakąś jedną infekcję - usunięto. Czytałem, że może być to virus\trojan, który infekuje pliki exe i dlatego pojawiają się tego typu klocki. Prośba o pomoc w namierzeniu badziewia i ewentualnego usunięcia cholerstwa.

Dodaje logi z OTL.

 

http://www.wklejto.pl/258891


(Bogdan_G) #2

Za dużo visty, za mało windows 7. Podczas zmiany lokalizacji programów, skróty będą oddalać niepoprawnie.

Gdy użyłeś legalnego windows 7 i chcesz, żeby działał Ci poprawnie, to ten program przeczyści Ci system, usunie także pozostałości po poprzedniej instalacji systemu. PrivaZer po polsku, działa wersja portable https://privazer.com/download.php

Podczas analizowania na panelu programy dwukrotnie kliknij w Ustaw priorytet, żeby był wysoki. W kilka minut pozbędziesz się balastu.


(Darek7 19) #3

System jest oryginalny. Przed ponowną instalacją działo się to samo. Od nowości to jego pierwsza reinstalka. Foldery z zainstalowaną aplikacją również znikają ze swoje miejsca.


(Acorus) #4

https://forum.dobreprogramy.pl/raport-obowiazkowy-farbar-recovery-scan-tool-529695t.html


(Darek7 19) #5

Uzupełnione informacje.

 

FRST

http://www.wklej.org/id/2774038/

 

Addition

http://www.wklej.org/id/2774039/

 

Shortcut

http://www.wklej.org/id/2774040/

 

Mogę prosić o pochylenie się nad tematem. . .


(Acorus) #6

W logach nic podejrzanego.Przeskanuj programem Dr.WEB CureIt http://www.freedrweb.com/cureit/?lng=pl


(Darek7 19) #7

Dziękuje. Przeskanowałem znalazło jakieś jedno zagrożenie zostało wyleczone.

Być może problem już nie powróci.