Samoczynne włączanie komputera

Witam serdecznie jestem posiadaczem płyty Asrock p67 pro3 i mam taki problem a mianowicie po podłączeniu zasilania ( listwa zasilająca ) komputer sam startuje bez dotykania przycisku power . Problem ten wystąpił u mnie po przypadkowym wciśnięciu przycisku " clear cmos " . Nie mogę w biosie znaleźć parametru odpowiadającego za tą czynność .Proszę więc was o pomoc.Pozdrawiam .

Ja bym raczej szukał gdzieś zwarcia na jakiś stykach. Czy ta sytuacja dzieje się po podłączeniu przycisku power do płyty, czy też be podłączania tego przycisku.

Jeśli sądzisz że to bios to go zresetuj… wyjmij baterie z płyty na 5 minut

W biosie jest taka opcja, że gdy “dostanie” zasilanie, to się komputer uruchamia. Jak kolega rradek21 pisał, zresetuj bios :slight_smile:

szanowny kolego problem rozwiązałem jest taka opcja w biosie " Restore on AC /power Loss – należy ustawić na power off i po problemie .

Gdybyś zrestartował bios to przywróciło by Ci ustawienia standardowe bez szukania w biosie :lol:

Temat uważam za zamknięty dziękuję !!

Szczególnie że:

To jest właśnie ustawienie domyślne. W sumie nic dziwnego, pewnie po to, by ułatwić włączenie komputera bez obudowy.