Samoczynne włączanie komputera

(Mazi686) #1

Witam serdecznie jestem posiadaczem płyty Asrock p67 pro3 i mam taki problem a mianowicie po podłączeniu zasilania ( listwa zasilająca ) komputer sam startuje bez dotykania przycisku power . Problem ten wystąpił u mnie po przypadkowym wciśnięciu przycisku " clear cmos " . Nie mogę w biosie znaleźć parametru odpowiadającego za tą czynność .Proszę więc was o pomoc.Pozdrawiam .

(mozilla007) #2

Ja bym raczej szukał gdzieś zwarcia na jakiś stykach. Czy ta sytuacja dzieje się po podłączeniu przycisku power do płyty, czy też be podłączania tego przycisku.

(system) #3

Jeśli sądzisz że to bios to go zresetuj… wyjmij baterie z płyty na 5 minut

(Simon06) #4

W biosie jest taka opcja, że gdy “dostanie” zasilanie, to się komputer uruchamia. Jak kolega rradek21 pisał, zresetuj bios :slight_smile:

(Mazi686) #5

szanowny kolego problem rozwiązałem jest taka opcja w biosie " Restore on AC /power Loss – należy ustawić na power off i po problemie .

(system) #6

Gdybyś zrestartował bios to przywróciło by Ci ustawienia standardowe bez szukania w biosie :lol:

(Mazi686) #7

Temat uważam za zamknięty dziękuję !!

(Kpc21) #8

Szczególnie że:

To jest właśnie ustawienie domyślne. W sumie nic dziwnego, pewnie po to, by ułatwić włączenie komputera bez obudowy.