Samoczynne włączanie się moniora

Witam,

mam problem, nie wiem czy to wina Visty HP x64 czy czegoś innego. Po prostu nie chce mi dobrze działać opcja Wyłącz monitor po xx minutach. Gdy użyję tej opcji, ustawię na np. 1minutę, po minucie wyłącza się monitor i po kilku sekundach karta graficzna wznawia pracę czyli daje sygnał do monitora i monitor się włącza.

Czy ktoś miał już taki problem? Nie mam pojęcia co to może być. Na początku myślałem, że to wina myszki, mam nową myszkę i efekt taki sam. Zainstalowałem najnowszego directa oraz najnowsze sterowniki do karty graficznej. W czym leży problem? :confused:

A nie masz czasem ustawionej funkcji oszczędzania energi wtedy się tak też dzieje .

Nie masz przypadkiem myszki optycznej? Ona może tak robić samoczynnie. :wink:

Raczej nie, ale dla pewności. Gdzie znajdę tę opcję?

@mysz

Co do myszy… mam myszkę laserową, wcześniej miałem dwie optyczne…

Może spróbuj w Menadżer urządzeń -> Mysz i inne urządzenia wskazujące -> [nazwa twoja myszki] -> PPM na Właściwości -> Zarządzanie energią -> odznacz: Zezwalaj temu urządzeniu na wyprowadzenie komputera ze staniu wstrzymania.

Oryginalnie było tak:

imghid.jpg

Odznaczyłem tę opcję… Sprawdzę i dam odpowiedź czy pomogło.

@edit:

Ogólnie, jak wyłączy się monitor i ruszę myszką to monitor się włącza. Muszę sprawdzić jaka będzie reakcja gdy zostawię na jakiś czas komputer… i gdy wrócę czy monitor będzie włączony czy wyłączony… Ale to jutro, dziś już nie sprawdzę bo idę w kimę. :stuck_out_tongue:

@edit2:

Niestety, ale po dłuższym czasie monitor się włącza. :frowning: Co może być jeszcze przyczyną?