Samoczynne wybudzanie sie ze stany wstrzymania

Witam szanownych kolegów…

Wiedzą Panowie co może być przyczyną samoczynnego wybudzania sie komputera ze stanu wstrzymania? Kurcze…Nawet nie mam za bardzo jak opisać problemy…Po prostu wstrzymuje go i po jakimś niewielkim czasie sam sie wybudza… Napisałem temat tutaj bo o ile pamietam z XP nie miałem takiego problemu…

Prosze o wskazówki, za wszystkie z góry dziekuje…

Samoczynne to wybudzanie na pewno nie jest. Coś je musi uaktywniać. Sprawdź ustawienia urządzeń (w opcjach zasilania) czy nie ma gdzieś opcji “wybudź komputer jeśli/bo cośtam”. Podobnie z programami i usługami uruchomianymi w momencie usypiania komputera. Niektóre mogą zapobiegać przechodzeniu w stan uśpienia/wstrzymania a inne wybudzać jeśli zajdzie jakieś zdarzenie.

Zobacz też programy uruchamiane z Harmonogramu zadań.

Nie widzę w opcjach zasilania takiej opcji “wybudź jeśli…” itp. Może jakiś użytkownik Visty (jeśli ta opcja istenieje) podpowie mi kiedy moge ją znaleźć…? Kiedy wstrzymuje wyłączam wszystko tzn. zostają tylko programy uruchamiane ze startem: Avast, Launch Manager (miałem w XP nie powodował problemów z wybudzaniem), sterownik od karty dźwiękowej (podobnie jak Launch Manager). W Harmonogramie troche tego jest ale nie za bardzo wiem gdzie szukać… :? Może dam screena z harmonogramu i może ktoś powie czy mam same standardy czy może jest jakiś wyjątkowy który może wybudzać komputer…Oto on:

harmonogramjl9.th.jpg

Zobacz tu:

viewtopic.php?f=22&t=238423

i

viewtopic.php?f=22&t=202535

W moim BIOSie jedyna opcja jaka mogła mieć związek z tym problemem to “Network Boot”. Przełączyłem na Disabled. Wstrzymam kompa, zobaczymy czy pomogło… Prawdopodobnie odezwe sie za chwilke.

Edit:

Niestety nie pomogło. Komputer sie wybudził po 10-15 minutach. W Menedżerze urządzeń w właściwościach karty sieciowej w zakładce “zarządzanie energią” opcja wznawiania pracy komputera jest odptaszkowana a w zaawansowanych wszelkie wznawiania mam wyłączone. Czy ma ktoś może jakieś inne sugestie?

Edit:

Problem chyba rozwiązany. Przez 30min komputer sam sie nie wybudził. Zobaczymy później przy okazji czy na dłuższą mete też zadziała. Przeszukałem cały menedżer urządzeń, wyszukałem urządzenia które mają zakładki “zarządzanie energią” i ewentualnie odptaszkowałem opcję “zezwalaj na wznowienie pracy komputera”. W moim przypadku był to wbudowany modem i myszka pod USB.

Pozdrawiam wszystkich i dziekuje za wszelkie wskazówki.

pszemo