Samoczynne wyłączanie kompuetra po kilku minutach


(Arkadius1994) #1

Jak wyżej.. Komputer wyłączą się po ok 2 do 20 minut, a czasami podczas uruchamiania pokazuje się komunikat "No bootable partition in table" po czym i tak się wyłączy po jakimś czasie..

Zmieniałem zasilacz, przekładałem pamięć do drugiego slota, podpinałem inny dysk, nic nie pomogło.

Mój sprzęt to:

Intel E8500 3,16Ghz

Pamięć GoodRam 1x2Gb

O zasilaczu wiem tyle, że ma 300wat ;/

Płyta główna MSI G31M3-L V2 G31 Socket 775 z zintegrowaną kartą graficzną

Proszę o jakieś szybkie i konkretne rady.

Sacel


(system) #2

Jakiś czas temu tak miałem.

Komputer wyłączał się, gdy miał za duża temperaturę, jak spadła w nim temperatura, to normalnie włączyłem i było to samo.

Problem już dawno rozwiązałem. Może u ciebie jest to smao.


(Dawid Czernek) #3

Podaj temperatury.


(Arkadius1994) #4

No więc w biosie sprawwdziłem temp i CPU miał 70 stopni i icągle rosło o 1, dojechało do ok 135 i się komp wyłącza. Chłodzenie mam boxowe.. Wymienić na inne?


(Mar Sikorski) #5

Temperatury za wysokie. Oczyść wentylator oraz radiator procesora z kurzu i połóż na niego trochę pasty termoprzewodzącej.


(cyklonit) #6

Restarty, uszkodzenia elementów. Najlepiej podczas upałów pozdejmować boki obudowy. Mam wentylatory i z przodu i z tyłu, ale zabieg ten jest najlepszym rozwiązaniem podczas największych letnich upałów.


(Dawid Czernek) #7

:o

Sprawdź czy wszystkie wentylatorki poprawnie działają, może grzebałeś coś w ich napięciach? Sprawdź czy kręcą się w ogóle. Wyłącz komputer, zdejmij obudowę może być boczna ścianka i odkręć wiatrak i odłącz z gniazda oczyść go średnio twardym pędzelkiem i to samo z radiatorami oczyścić, możesz do tego użyć skompresowanego powietrza lub własnych płuc. Zamontować wiatrak i uruchomić komputer i poczekać, sprawdzić SpeedFanem temperaturę. Jeśli nie pomoże, sprawdź napięcia miernikiem.


(Arkadius1994) #8

zachowałem się jak lajk...

wystarczyło wentylator na procku docisną i temperatura spadła do 53 stopni :stuck_out_tongue: