Samoczynne wyłączanie laptopa

Witam wszystkich użytkowników forum dobre programy. :slight_smile: Mam problem z moim laptopem. ( IBM t42) Od może 2 tygodni komputer podczas pracy samoczynnie się wyłącza. Rozkręciłam laptop i na 1 rzut oka wygląda wszystko ok. Wyczyściłam go z grubsza odkurzaczem, jednak planuje go za chwilkę rozkręcić i wyczyścić dokładniej. W ostatnim czasie i przed tym jak zaczęło się tak dziać instalowałam tylko aktualizacje automatyczne, reinstalowałam sterowniki modemu po tym jak w kompie grzebał mój brat. Nie wiem dokładnie co robił bo mnie przy tym nie było ale wiem, że konfigurował modem z którego korzystam tak aby odbierał go 2 komputer (stacjonarka) który już go odbierał -,- (tylko że on o tym nie wiedział). Skutek był taki że musiałam instalować sterowniki od nowa. Więcej nic nie instalowałam. W moim przypadku komp się za każdym razem wyłączał jak oglądałam filmy a innych domowników przy krótkiej przerwie ( w zależności który raz już włączyłam komp po wyłączeniu) w korzystaniu. ( np przy czytaniu zawartości strony. Proszę i z góry dziękuję za pomoc.