Samoczynne wyłączenie kompa - odnalezienie przyczyny

Witam

Od jakiegoś czasu mam problem z grami, w trakcie grania komp samoczynnie wyłącza się,

najpierw podejrzewałem, że może w te upały nie wyrabia, ale dla E8400 55 stopni to jeszcze może być??

Obecnie zastanawiam się czy to czasem nie zasilacz, ale moje pytanie brzmi czy jest jakiś program do monitorowania systemu, w którym po takim wyłączeniu kompa, można byłoby sprawdzić przyczynę wyłączenia (np. utratę zasilania, błąd karty graficznej, czy też zbyt wysoką temp,.)

W tej chwili jak uruchomię kompa ponownie to nie mam żadnego komunikatu o błędzie.

A co my wróżki, że wiemy jakim sprzętem dysponujesz??? Gdybyś łaskawie podał pełną konfigurację komputera to by było dobrze…

procesor: E8400

karta: ATI 4800

RAM 2x2048 OCZ bodajże na 1066

dysk SAMSUNG Spinpoint F1 HD753LJ - 750 GB

płyta ASUS P5Q PRO

zasilacz 450, ale za żadne skarby nie mogę sobie przypomnieć teraz jego nazwy

Seven x64

procesor nie podkręcany.

Tylko co to ma do programu?

Pytałem się czy jest taki program do monitorowania na bieżąco

Z góry dziękuje

Przypomnisz sobie nazwę zasilacza, odkręcając boczną ściankę obudowy i na zasilaczu bd miał naklejkę, a na niej: markę, model i moc:) To bardzo istotne info w tym temacie, więc ogarnij to…

zasilacz

XILENCE XP480 (480 W) http://www.neo24.pl/zasilacz-xilence-power-real-power-silent-480w-(sps-xp480(12)r3).html?aff_id=101372

Nie bd ukrywał, że przyczyną Twojego problemu może być nieciekawy zasilacz…tak więc czy jest on temu winny czy nie to proponował bym wymienić na coś porządniejszego, markowego o mocy 450 W…a więc na dobry początek pożycz od kogoś zasilacz tylko ogarnięty i potestuj kompa kilkanaście godzin.

właśnie w tym jest problem, tutaj raczej trudno będzie mi załatwić zasilacz do testów, dlatego pytałem się czy istnieje program do monitorowania.

Swoją drogą do tej pory chodził bezproblemowo, nie mając problemu z bardziej wymagającymi grami.

A czy temp. dla E8400 (około 55 stopni) nie jest czasem za wysoka??

teoretycznie według producenta procesora maksymalna temp pracy procesora to 74,1 stopnia więc raczej to nie wina procesora

problem okazał się zupełnie inny, właśnie testuje rozwiązanie ale chyba odkryłem przyczynę.

Moja obudowa ma wyświetlacz LCD z możliwością konfiguracji dodatkowego wiatraka i kontroli temp. kompa.

Jakiś czas temu wyświetlacz padł - po prostu przestał działać, włączyłem kilka przycisków, ale nic się nie wyświetliło.

W tej chwili odłączyłem cały LCD i jak na razie prawie 48 godzin jest spokój - chociaż temp. na dworze też mniejsze - poczekamy do upałów.