Samoczynne wylanczanie komputera

Nie wiem może jest takie coś w biosie że gdy temperatura (wiem że z procem tak jest) np. karty dochodzi do iluś tam to bios automatycznie wyłącza kompa. Może spróbuj jednak jakiś inny wentylator zamontować, nie ten z obudowy.

a dokladniej gdzie to powinno byc w biosie bo mam jakis pojeb… bios

W dniu 25.04.2008 , o godzinie 16:10 został dopisany post przez pomocy235

Witam a moze to byc wina karty graficznej ze cos jest w niej spieprzone ? bo jak cos to jeszcze mam ja na gwarancji

W dniu 25.04.2008 , o godzinie 16:33 został dopisany post przez pomocy235

no /cenzura/ zajebiscie jak zawsze nikt nie umi albo nie chce mi pomuc ;/ ehmmmmmm…

Posłuchaj, spróbuj z tym wentylatorem. Też miałem kłopot, co prawda komp resetował się rzadko ale jednak. Teraz to przeszło i domyślam się dlaczego… Mój komputer stoi w pobliżu grzejnika… W zimie gdy grzejnik był nagrzany (:wink: ) komp się czasem resetował podczas intensywnej pracy… Myślę że to wina temperatury…

tera moj komp tez stoi kolo grzejnika ale wczesniej stal troche dalej i bylo to samo…;/

W dniu 25.04.2008 , o godzinie 16:45 został dopisany post przez pomocy235

a tak wogule to juz moj drugi komp na ktorym tak sie dzieje ;/ wczesniej tez kupilem karte graficzna i po jakims czasie to samo… ;/mam jakiegos pecha … ;/

W dniu 25.04.2008 , o godzinie 16:56 został dopisany post przez pomocy235

a mam jeszcze jedno pytanko wentylator w obudowie powinien wydmychiwac czy wdmuchiwac powietrze?

Z przodu na dole zasysa. z tyłu u góry wydmuchuje.

a ten poboku na obudowie ?

pomocy235 , Twoja karta graficzna posiada gniazdo na dodatkowe zasilanie ? Jeżeli tak, to podłączyłeś do tego gniazda wtyczkę z zasilacza ?

zasysa do środka

Podlonczylem

a tak wogule gdy nie dawno instalowalem Windowsa to mi sie pare razy przy instalacji wylonczyl

Możesz jeszcze sprawdzić pamięci programem Memtest86.

Jeszcze tera sprawdzilem logi z Folderu MiniDump programem WinDbg i znalazlem problemy w

Probably caused by : nv4_disp.dll ( nv4_disp+16fb82 )

Probably caused by : cmuda.sys ( cmuda+71046 )

Probably caused by : hardware ( nt+6b57 )

Probably caused by : kmixer.sys ( kmixer+13587 )

Probably caused by : ntoskrnl.exe ( nt+142f55 )

Probably caused by : portcls.sys ( portcls+1d63d )

A zaraz przeskanuje MemTestem

W dniu 27.04.2008 , o godzinie 11:16 został dopisany post przez pomocy235

nie moge sprawdzic MemTestem86 bo nie mam plyty CD tylko DVD