Samoczynne wylanczanie komputera

Witam oto moj komputer:

Płyta główna:AsRock 755s61

Dysk twardy:Samsung SP1203N

Procesor:Pentium 4 3GHz

Karta graficzna GeForce 7600GS[256MB]

Karta dzwiekowa:C-Media AC9761A[Zintegrowana]

Ram:512MB DDR

Windows XP Home Edition SP2

Zasilacz wczoraj kupiony Chieftec 450W

Gdy mialem stary zasilacz tez byly resety powiedzieli ze za slaby zasilacz kupilem nowy i dzis gram i nagles reset :o :o dlaczego moze mi ktos pomuc BLAGAM WAS

sprawdź czy się coś nie przegrzewa

a wcześniej jaki zasilacz był?

Może któryś z podzespołów powoduje reset komputera?

Sprzęt się resetuje przy każdej grze czy tylko przy jednej?

Oto temperatury w stanie spoczynku

CPU:44°C

Karta Graf:57°C

Dysk Twardy:30°C

Plyta Glowna:35°C

Edit:Wczesniej byl 300W nie wiem jakiej firmy , narazie mam jedna gre nie prubowalem na innych

Czy czasami nie masz karty graficznej z pasywnym chłodzeniem (bez wentylatora), która dość powszechnie występuje na półkach sklepowych. Taka karta grzeje się do ponad 80C w grach. W tym momencie jedynym rozwiązaniem jest dobre wentylowanie obudowy, a nawet próba zamontowania wentylatora dmuchającego bezpośrednio na kartę.

mam jeden maly pomysl ale nie wiem jak to zamontowac na karte otoz w obudowie mam jeden wentylator i chcialem go wymontowac z obudowy i zamontowac na karte graficzna wszystko ladnie pieknie tylko nie wiem jak to przymocowac

a chlodzenie mam pasywne :frowning:

Tak myślałem, że pasywne patrząc się na temperatury grafy, gdyż sam miałem taki problem z Gigabytem 7600GS.

Jak wymontujesz wentylator z obudowy, możesz pogorszyć obieg powietrza w obudowie i inne składniki konfiguracji zaczną się przegrzewać. W sklepach za 20zł są specjalne wentylatory na śledziu. Montujesz je pod kartą. Zasysają one chłodne powietrze z zewnątrz obudowy i chłodzą kartę.

To że się grzeje to fakt. Ale z tym chłodzeniem przesadziłeś. Też mam kartę na pasywnym chłodzeniu, przy wiedźminie temperatura dochodziła do 80*C i komp się nie wyłączał.

pomocy235 , zainstaluj inną grę i zobacz czy też się wyłącza, a także podaj temperaturę zaraz po wyłączeniu jej

to zaraz zaczne instalowac inna gre za jakis czas napisze reakcje komputera

Czemu przesadziłem. Im niższa temperatura podzespołu tym większa jego żywotność i stabilność (mało to ludzi skarżyło się w Necie, że spalilo kartę). Mam zamontowany 8cm wentylator pod tą kartą i temperatura w normalnej pracy 35 stopni, a w stresie 46 stopni (na radiatorze). Wentylator jaki zainstalowałem nie zasysa powietrza, tylko wspomaga obieg powietrza.

Temperatura grafiki 65°C przy zalonczeniu gry i 30sec - 1 min gry jakies pomysly czego to moze byc ? narazie tylko zalonczylem gre nie wiem czy bedzie reset zaraz sparawdze

Edit: pogralem troche i 75°C :frowning: lecz reseta nie bylo

Jeżeli jest to karta na pasywnym chłodzeniu to temperatura w porządku. Być może to nie jest wina karty graficznej a innego podzespołu?

tylko jakiego jakies pomysly??

A gdy komputer wstaje to nie pokazuje się żaden komunikat o błędzie?

pokazuje wysylam do Microsoftu za pierwszym razem byly to sterowniki do karty dzwiekowej za drugim pokazala cos ze sprzetem

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.

wywołaj jeszcze raz reset kompa i pokaż komunikat.

45931150fx0.th.png

55032135pc3.th.png

78536541ff5.th.png

TEMPERATURA KARTY GRAFICZNEJ 59 STOPNI CZY TO NORMALNE ?? POMOCY

Acha i jeszcze jedno jak zaloncze Windowsa i sie zaloguje to mi mrugnie ekran raz i jak nacisne na ikone nVidi na pasku to tez mrugie czy to normalne?(Posiadam najnowsze sterowniki)

Jeżeli karta jest na pasywnym chłodzeniu ( czyli nie ma wentylatora) i wnętrze obudowy nie jest odpowiednio chłodzone to tak.

Może faktycznie jest to wina karty. Jak długo jest ona używana?

Juz chyba sobie z tym poradzilem a karte kupilem pod koniec roku 2007

W dniu 24.04.2008 , o godzinie 16:21 został dopisany post przez pomocy235

Jednak dalej one nastepuja pomocy bo juz nic nie moge pograc ;((( BŁAGAMMMMMMMMMMMM WASSSSSSSSS