Samoczynne zamykanie Internet Explorer

Vista Home Premium PL. Mój problem to samoczynne zamykanie się IE, bez żadnego powodu. Dzieje się to od kilku dni. Pojawił się komunikat, że IE zostanie zamknięty i ponownie uruchomiony. Po tym wystąpił dziwny problem, otóż środkowa część ekranu/pulpitu (mniej więcej kwadrat 10 cm x 10 cm) stawał się nieaktywny, uruchomić można wszystko, lecz chcąc dalej coś zatwierdzić lub anulować już nie można, okienko, kóre pojawia się właśnie na środku ekranu jest nieaktywne. Do wczoraj pomagał na to Ccleaner, po przeczyszczeniu wszystko działało, gdyż sądziłam, że to jakieś pozostałości po przeglądanych stronach. Teraz niestety nic nie mogę zrobić. Chciałam przywrócić system do stanu przed wystąpieniem problemu ale okienko, w którym mogę zatwierdzić operację również lokuje się na środku i nie można go przesunąć w żadną stronę na aktywną część pulpitu. Dodam, że od dawna nic nie instalowałam, jedynie zaktualizowałam Javę do najnowszej wersji. Sprawdziłam opcję “Raporty i rozwiązanie problemów”. Po każdym zamknięciu się IE w raporcie jest podana inna nazwa i wersja modułu z błędem, oczywiście rozwiązania nie ma. Przeskanowałam system: Ccleaner, Spybot-Search & Destroy, Kaspersky Internet Security oraz Windows Defender - wszystko jest w porządku. Żadnego programu nie mogę normalnie zamknąć tylko poprzez menadżera zadań. Bardzo proszę o pomoc i rady, co można zrobić, żeby to naprawić bo w tej chwili komputer w 90 % jest bezużyteczny. Z góry serdecznie dziękuję.

Czy masz zainstalowaną tę poprawkę?

http://www.microsoft.com/downloads/deta … layLang=pl

Poza tym, wygląda na to, że możesz jednak mieć zainfekowany system.

CCleaner może, niewałściwie użyty, narobić więcej szkód niż dobrego.

Windows Defender jest porażką w zakresie ochrony komputera.

Uaktualnij defincje programu antywirusowego.

S&D musi być w najnowszej wersji. Dla pewności, że to nie S&D blokuje

Ci programy, wyłącz w nim ochronę przeglądarki i systemu.

Daj loga z HiJack This 2.0.2:

http://www.trendsecure.com/portal/en-US … nstall.exe

Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem i chęć pomocy. Niestety nie mogłam wczoraj odpowiedzieć, ponieważ nie miałam połączenia internetowego. Kolejno odpowiadam:

  1. Poprawka, którą wskazujesz dotyczy błędu i pojawiającego się komunikatu podczas otwierania IE, nigdy nie miałam problemu z otwieraniem IE, zresztą teraz również i nie instalowałam jej.

  2. CCleanera używam od kilku miesięcy, kasuję wyłącznie tymczasowe pliki, cookies, historię, pliki index.dat, ostatnie wpisy - to co znam i dotychczas nie miałam żadnych problemów z powodu usunięcia czegoś co powinno zostać, problem występuje od kilku dni.

  3. Jeżeli chodzi o Windows Defender to chyba masz rację, bo on zawsze pokazuje, że nie ma żadnych problemów i zarówno system jak i programy działają prawidłowo a jednak coś jest nie tak.

  4. Najnowsza wersja programu Kaspersky Internet Security jest aktualizowana na bieżąco nieraz kilka razy dziennie (włączona funkcja automatycznej aktualizacji)

  5. S&D mam w wersji 1.4, wyłączyłam ochronę przeglądarki i systemu, zrestarowałam komputer - bez zmian.

Chciałam zainstalować najnowszą wersję S&D 1.5 lecz z powodu nieaktywnego kwadratu na pulpicie nie mogę w żaden sposób zapisać lub uruchomić pliku instalacyjnego (okienko jest na środku).

  1. HijackThis - j.w.

A na koniec dodam ciekawostkę, wczoraj nie miałam połączenia (było bardzo słabe, nie można było otworzyć stron) komputer działał dobrze, nie było tego nieaktywnego kwadratu, dzisiaj włączyłam i znowu jest, nie robiłam zupełnie nic.

Co mam zrobić w tej sytuacji? Proszę o rady i pomoc.

Robilas jakieś aktualizacje sterowników?

Vista nie pyta o ponowna aktywację?

Ponoć aktualizacja sterowników dla Visty jest jak wymiana sprzetu i wtedy uruchamia się z ograniczoną funkcjonalnością (np. możliwość włączenia przeglądarki tylko na pół godziny).

Wiecej masz tu: http://vista.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=7639

Dziękuję za chęć pomocy i już odpowiadam. Ręcznie nie robiłam nigdy aktualizacji sterowników, ponieważ nie za bardzo się na tym znam, od samego początku mam włączoną usługę Asus Live Update.

Laptopa kupiłam z już zainstalowanym i aktywowanym systemem. Do chwili obecnej nie miałam żadnego komunikatu, czy monitu o ponowną aktywację, nie mam również żadnego ograniczenia czasowego, jeżeli chodzi o przeglądarkę internetową.

Wczoraj znowu skanowałam system, przyglądałam się migającym plikom i dojrzałam pliki po odinstalowanym programie, który sprawił mi wcześniej bardzo wiele dziwnych i uciążliwych problemów (podobnych do tego), domyśliłam się, że ten właśnie program mógł to powodować dlatego go usunęłam. Dzisiaj sprawdziłam w rejestrze i jest tam bardzo dużo plików po tym programie (utworzył się cały podklucz), chciałam je natychmiast usunąć, na wszelki wypadek zrobiłam kopię i dalej znowu stop (okienko na środku nieaktywne).

Jak się dostać w inny sposób do rejestru, abym mogła to usunąć, bo jest duże prawdopodobieństwo, że pliki po tym programie mogą być przyczyną mojego problemu.

Pozdrawiam

Złączono Posta : 24.10.2007 (Sro) 20:39

Z dużą trudnością dostałam się do rejestru, usunęłam ręcznie pliki tego programu i sytuacja się poprawła wszystko wróciło do normy, lecz gdy zrestartowałam komputer znowu mam tą środkową część pulpitu nieaktywną. Co robić? Pozostała mi już chyba tylko reinstalacja systemu, chciałabym tego uniknąć ale może ktoś ma jakiś pomysł, przeszukałam Google, inne Fora i nic nie znalazłam. Proszę o pomoc, z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie lub rady.