Samoczynnie instalowane aplikacje wraz z aktualizacją systemu


(kamil_w) #1

Wkurzyłem się dziś na Windowsa 10. Zrobiła się aktualizacja, po kilku restartach pojawiła się informacja "Twoje pliki są na miejscu", a okazało się, że aktualizacja trochę jednak namieszała mi w systemie.

  1. Zniknął CCleaner. Tak po prostu. Czyżby Microsoft uważał, że ten program to zło. Zainstalowałem go więc chciałem, by on był zainstalowany. :confused:

  2. Odinstalowałem trochę aplikacji, których nie chciałem - Muzyka Groove, Filmy i TV, Zdjęcia, Wiadomości, gry karciane itd... Skoro odinstalowałem te aplikacje to ich nie chciałem! A aktualizacja mi je zainstalowała ponownie. :confused:

  3. Doinstalował mi się na laptopie program Acer Explorer. SAM!

 

Wie ktoś czy da się coś zrobić, by dodatkowe programy nie instalowały się samoczynnie i jeśli da się, to jak to zrobić?

 

EDIT:

Dodatkowo po aktualizacji nie byłem w stanie niczego pobierać z Internetu (bez względu na przeglądarkę).

 

Odzyskałem system z kopii zapasowej i na razie niczego nie będę aktualizować. :confused:


(PYZ24) #2

Żeby nie instalowały Ci się sklepowe apki Microsoftu, musiałbyś chyba usunąć sam Sklep, zaś sam Sklep można usunąć za pomocą… CCleanera.


(kamil_w) #3

A podczas większej aktualizacji Sklep znów się zainstaluje, a wraz z nim różne aplikacje, których się wcześniej pozbyłem i pewnie jeszcze jakieś dodatkowe (jak wspomniany wcześniej Acer Explorer). Koło się zamyka. Windows 10 to fajny system, ale wkurzający. :confused:


(PYZ24) #4

Chyba nie ma dobrego rozwiązania tego problemu, trzeba się pogodzić z tym (w końcu zgodziliśmy się na to akceptując licencję) lub konsekwentnie usuwać apki, ale sam fakt ich istnienia na komputerze nie powinien być taki uciążliwy?


(kamil_w) #5

Trochę jest. Np aplikacja Zdjęcia non stop buduje swoją bazę obrazów. Korzystam z Lightrooma i nie potrzebuję, by dwie aplikacje zabierały mi miejsce na dysku na bazę obrazów.

 

Przykre jest to, że użytkownik systemu stracił nad nim władzę.


(PYZ24) #6

Użytkownik sam się zgodził na pozbawienie władzy nad systemem, jedyne wyjście to powrót do starszych wersji. 


(Pas8) #7

można wyłączyć automatyczną aktualizację wówczas pokazuje ile jest aplikacji do aktualizacji i możemy ręcznie wybiórczo aktualizować co się chce.

w aktualizacjach powinna byc opcja zaznaczona nie używaj funkcji dla developerów wówczas nic z oprogramowania acera ci nie zainstaluje

władzę nad systemem można odzyskać choć to jest bardziej czasochłonne.


(kamil_w) #8

W Win10 Pro widzę tylko opcję “odrocz aktualizację”. Nie widzę możliwości wyłączenia aktualizacji.


(Pas8) #9

1.thumb.jpg.02939488e0323fee4a6206a93983ok ja również posiadam win 10 Pro i mam

jak jesteś zalogowany na koncie Microsoftu to klikasz lewym myszki na swojej ikonie i rozwija ci się menu i wybierasz ustawienia dalej to już jest fotka z moimi ustawieniami

 

 

1.jpg


(kamil_w) #10

Odzyskałem starą kopię systemu, wyłączyłem aktualizację aplikacji w Sklepie, zrobiłem ponowną  aktualizację systemu i to samo. Dodatkowe aplikacje się zainstalowały. Czyli chyba nie ma sposobu, by te aplikacje się nie instalowały. Trzeba się pogodzić z tym. Szkoda jednak, że ta aktualizacja sprawia dużo więcej problemów. :confused: