Samoczynnie instalowane aplikacje wraz z aktualizacją systemu

Wkurzyłem się dziś na Windowsa 10. Zrobiła się aktualizacja, po kilku restartach pojawiła się informacja “Twoje pliki są na miejscu”, a okazało się, że aktualizacja trochę jednak namieszała mi w systemie.

  1. Zniknął CCleaner. Tak po prostu. Czyżby Microsoft uważał, że ten program to zło. Zainstalowałem go więc chciałem, by on był zainstalowany. :confused:

  2. Odinstalowałem trochę aplikacji, których nie chciałem - Muzyka Groove, Filmy i TV, Zdjęcia, Wiadomości, gry karciane itd… Skoro odinstalowałem te aplikacje to ich nie chciałem! A aktualizacja mi je zainstalowała ponownie. :confused:

  3. Doinstalował mi się na laptopie program Acer Explorer. SAM!

 

Wie ktoś czy da się coś zrobić, by dodatkowe programy nie instalowały się samoczynnie i jeśli da się, to jak to zrobić?

 

EDIT:

Dodatkowo po aktualizacji nie byłem w stanie niczego pobierać z Internetu (bez względu na przeglądarkę).

 

Odzyskałem system z kopii zapasowej i na razie niczego nie będę aktualizować. :confused:

Żeby nie instalowały Ci się sklepowe apki Microsoftu, musiałbyś chyba usunąć sam Sklep, zaś sam Sklep można usunąć za pomocą… CCleanera.

A podczas większej aktualizacji Sklep znów się zainstaluje, a wraz z nim różne aplikacje, których się wcześniej pozbyłem i pewnie jeszcze jakieś dodatkowe (jak wspomniany wcześniej Acer Explorer). Koło się zamyka. Windows 10 to fajny system, ale wkurzający. :confused:

Chyba nie ma dobrego rozwiązania tego problemu, trzeba się pogodzić z tym (w końcu zgodziliśmy się na to akceptując licencję) lub konsekwentnie usuwać apki, ale sam fakt ich istnienia na komputerze nie powinien być taki uciążliwy?

Trochę jest. Np aplikacja Zdjęcia non stop buduje swoją bazę obrazów. Korzystam z Lightrooma i nie potrzebuję, by dwie aplikacje zabierały mi miejsce na dysku na bazę obrazów.

 

Przykre jest to, że użytkownik systemu stracił nad nim władzę.

Użytkownik sam się zgodził na pozbawienie władzy nad systemem, jedyne wyjście to powrót do starszych wersji. 

można wyłączyć automatyczną aktualizację wówczas pokazuje ile jest aplikacji do aktualizacji i możemy ręcznie wybiórczo aktualizować co się chce.

w aktualizacjach powinna byc opcja zaznaczona nie używaj funkcji dla developerów wówczas nic z oprogramowania acera ci nie zainstaluje

władzę nad systemem można odzyskać choć to jest bardziej czasochłonne.

W Win10 Pro widzę tylko opcję “odrocz aktualizację”. Nie widzę możliwości wyłączenia aktualizacji.

1.thumb.jpg.02939488e0323fee4a6206a93983ok ja również posiadam win 10 Pro i mam

jak jesteś zalogowany na koncie Microsoftu to klikasz lewym myszki na swojej ikonie i rozwija ci się menu i wybierasz ustawienia dalej to już jest fotka z moimi ustawieniami

 

 

1.jpg

Odzyskałem starą kopię systemu, wyłączyłem aktualizację aplikacji w Sklepie, zrobiłem ponowną  aktualizację systemu i to samo. Dodatkowe aplikacje się zainstalowały. Czyli chyba nie ma sposobu, by te aplikacje się nie instalowały. Trzeba się pogodzić z tym. Szkoda jednak, że ta aktualizacja sprawia dużo więcej problemów. :confused: