Samoczynnie przełączanie się dźwięku z 5.1 na 2.1

Witam.

Mam taki problem, otóż: Może zacznę od specyfikacji:

System operacyjny to Windows 7 64bit

Płyta główna: ASUS P7H55-M LX/SI S1156

Procesor: INTEL CORE i3-530 2,93GHz

Pamięć: 4G

HDD: 2x500Gb

I dochodzimy do dźwięku, który niestety jest zintegrowany. Jeżeli chodzi o jakość dźwięku, dla mnie jest wystarczający dobry, tylko jest jeden mankament. Po jakimś krótkim czasie, kiedy z kompa nie wydobywa się jakikolwiek dźwięk (np. wyłączyłem jakiś player) to po chwili samoczynnie przełącza się dźwięk z 5.1 na 2.1. I jestem zmuszony wchodzić za każdym razem w oprogramowanie aby przełączyć na 5.1. Jeśli z kompa jest dźwięk nawet i kilka godzin to przez cały czas jest 5.1, wyłącze to po chwili znowu mam 2.1 i tak w kółko macieju. Oprogramowanie sterujące dźwiękiem to: VIA HD Audio Deck. Proszę o poradę.

Od razu napiszę, że ta jakość dźwięku jest dla mnie wystarczający i nawet gdy bym chciał kupić kartę muzyczną, to mam związane ręce, lecz ten pomysł odpada.

Ponieważ: wybierając tę płytę główna, nie zwróciłem uwagi na to, że sloty PCI są za blisko gniazda na kartę graficzną, która z kolei zakrywa mi jeden jedyny wolny slot PCI.

Z góry dziękuję, pozdrawiam.

tomekdkm , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif