Samoczynnie przestawiający się czas w zegarze?!

Witam!

Dziwny problem dotyczy zegara systemowego, który co jakiś czas opóźnia się o kilka minut?! Czasem muszę go synchronizować z internetowym serwerem czasu 2x dziennie, a czasem 2x w tygodniu…

Dodam, że mam pakiet KIS 8.0, który jest aktualizowany na bieżąco, a ponadto stosuję Ad-Aware.

Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

Mirek

Bateria na płycie głównej sprawna?

Kliknij na zegarek i ustaw aktualizacje czasu przez internet.

Zainstaluj dodatkowy (nie znam, nie używam, może ktoś poda nazwę) program do synchronizacji czasu z internetu.

Co do baterii to chyba jest ok…

Aktualizuję zegar przez net z serwera: time.windows.com.

Dodatkowego programu do synchronizacji nie mam ale mam dodatkowy zegar w Pasku Bocznym i z nim nie mam problemów! Natomiast z przyzwyczajenia wolę ten w prawym, dolnym rogu…

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … k+Sync+3.0

Ustawia pod zegar atomowy w USA. :slight_smile:

zobacz czy w BIOSie dobrze jest ustawione

ostatnio miałem podobny problem

Dla pewności wymień.

sprawdź czy bateria ma odpowiednie napięcie, w programie Everest można to sprawdzić

dla pewności to wszystko można wymieniać w nieskończoność :smiley:

W BIOSie jest ok.

Dodane 09.06.2009 (Wt) 10:15

Przeszukałem Everest’a ale nie natrafiłem na napięcie baterii:(

znajdź po lewej stronie Komputer>Czujnik i pozycja VBAT CMOS lub coś w tym stylu

Mam takie wpisy:

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.15 V

+3.3 V 3.30 V

+5 V 5.06 V

+12 V 11.98 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.99 V

wymień bateryjkę, bo to pewnie ona jest winna

jej koszt to ok. 3-4 zł, więc spróbować można :slight_smile:

A następna pozycja? Właśnie o nią chodzi :wink: ( VBAT baterii CMOS )

Nie ma innej pozycji! Przynajmniej na moim Everescie…

widocznie masz jakąś starszą wersję Everesta albo masz wersję trial

vbatt.jpg

Mam tegoroczną płatną wersję Everest Ultimate Edition! !!

Sprawdzałem też w wersjach trial Everesta ale również tych wskazań nie ma:( AIDA i SIW również nie pokazują napięcia baterii CMOS:(

Miernika nie posiadam więc jak sprawdzić to napięcie? Może jest jakiś inny program?

A zainstaluj tą wersję: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ition+2.20

U mnie SIW pokazuje napięcie baterii. Możliwe, ze masz płytę główną, która nie umoźliwia odczytu tego napięcia przez programy diagonostyczne. co do miernika - kup sobie chociaż najprostszy, w zależności od miejsca zakupu cena to 10-20 zł a przy grzebaniu przy komputerze bywa bardzo przydatny. A baterie i tak wymień, czasami znikają usterki, których nikt nie wiązał z baterią.

Właśnie tą wersję zainstalowałem i nic więc pewnie masz rację, że moja płyta główna ASUS P5K SE uniemożliwia odczyt z baterii CMOS!

Baterię bezwzględnie kupię i zmienię, a wówczas przekonamy się czy wina leży w baterii…

Tym bardziej, że od 2 dni zegar się nie przestawił!