Samoczynnie resetujacy sie komputer

zanim postanowilem zalozyc nowy temat przeczytalem wszelkie chyba mozliwe fora na ten temat i niczego nowego czego bym nie wiedzial sam sie nie dowiedzialem. Od pewnego czasu moj komputer sie resetuje, najczesciej w grach ale potrafi tez to zrobic podczas chodzenia po necie. Formaty nic nie dały, wirusów też nie mam bo juz sprawdzalem czym sie tylko dało. Od razu po formacie w chodze w gry obojetnie jakie czasem gram godzinke , dwie a czasem pada po 5 minutach badz podczas ładowania się. Automatyczne restart wyłączyłem i nic to nie dało. jesli mozecie to pomóżcie.

sprzet.

DualCore Intel Core 2 Duo E6300, 1866 MHz (7 x 267)

Asus P5ND2 SE (2 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce 570 Ultra Intel Edition

Pamięć fizyczna 1024 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM)

Karta wideo NVIDIA GeForce 7600 GT (256 MB)

Dysk fizyczny WDC WD800JB-00JJC0 (74 GB, IDE)

Karta dźwiękowa Analog Devices AD1986A @ nVIDIA nForce 430i (MCP51) - High Definition Audio Controller

zasilacz chieftec 450W

temperaturki z everesta

Płyta główna 44 °C (111 °F)

Procesor 41 °C (106 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 47 °C (117 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 44 °C (111 °F)

Procesor graficzny 55 °C (131 °F)

WDC WD800JB-00JJC0 42 °C (108 °F

wartosci napieć

Napięcie rdzenia procesora 1.20V-1.34 V

+3.3 V 3.34 V

+5 V 4.95 V

+12 V 11.84 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.03 V

VBAT baterii CMOS 3.06 V

ile czasu masz ten komputer ?

pół roku a co??

Złączono Posta : 07.06.2007 (Czw) 20:16

resety trwaja juz 2 miesiace ale rzadko ostatnio bylem w domu i nie zajmowalem sie tym problemem zbyt wiele az do chwili obecnej. Przed chwila znow wlaczylem gre i nieminela minuta i reset.

a czy po resecie wyskakują Ci jakieś błędy? , jak zaczęły się te resety co było ich zwiastunem w jakich okolicznościach się pojawiły czy może tak same z siebie?

Wina zasilacza, kolejny temat na forum, gdzie problem z chieftecem.

Wrzuć logi z HiJack This i Silent Runners.

Przeskanuj PC AVG Antispyware po update, następnie wklej raport na Forum.

Poczytaj to -> http://www.strefabezpieczenstwa.pl/viewtopic.php?t=183 i wklej zawartoś plików minidump.

Poza tym temperatura trochę duża jak na ten proc (ja mam koło 30). Otwórz budę i przeczyść porządnie.

nie po resecie nie ma zadnych błedów komputer wraca do normalnej pracy. a resety zaczyly sie w w grze tortuga 2 a potem gdy zaintalowalem jakas inna gre bylo to samo. Ale tak jak juz wspomnialem robiłem formaty i to calego dysku tak więc tej gry juz nie ma a resety pozostały.

Złączono Posta : 07.06.2007 (Czw) 20:42

bude mam otwarta cały czas a wentylatory czyscilem tak wiec zanieczyszczenia nie wchodza w gre

ludzie czytanie ze zrozumieniem, jak może mieć jakiegoś syfa jak po formacie było to samo !!

Złączono Posta : 07.06.2007 (Czw) 21:45

spróbuj zainstalować nowe sterowniki do karty dźwiękowej i graficznej, u mnie resety były spowodowane kiepskimi sterownikami do karty dźwiękowej

to zamknij bude zeby byl odpowiedni przeplyw powietrza.

po to jest w sciance obudowy zamontowany kołnierz zeby byla zamknieta i zeby cooler mogl zasysac zimne powietrze z zewnatrz

spróbuj zainstalować nowe sterowniki do karty dźwiękowej i graficznej, u mnie resety były spowodowane kiepskimi sterownikami do karty dźwiękowej

byc moze to wina kiepskich sterownikow ale te resety pojawily sie po ponad 3 miesiacach uzytkowania wiec jesli to bylaby wina sterownikow to komp restartowalby sie od samego poczatku

Złączono Posta : 07.06.2007 (Czw) 20:51

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 21:48:06, on 2006-06-07

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\Program Files\Analog Devices\Core\smax4pnp.exe

C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\Smax4.exe

C:\Program Files\ZTE Corporation\ZXDSL852\CnxDslTb.exe

C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe

C:\Program Files\DAEMON Tools\daemon.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\TaskbarIcon.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe

C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe

C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe

C:\Program Files\Neostrada TP\NeostradaTP.exe

C:\Program Files\Neostrada TP\ComComp.exe

C:\Program Files\Neostrada TP\Watch.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

C:\Program Files\Winamp\winamp.exe

C:\Program Files\a-squared Anti-Malware\a2service.exe

C:\Documents and Settings\wasyl\Pulpit\hijackthis\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.neostrada.pl

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Window Title = Neostrada TP

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

R3 - URLSearchHook: Search Class - {08C06D61-F1F3-4799-86F8-BE1A89362C85} - C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\SEARCH~1.DLL

O2 - BHO: flashget urlcatch - {2F364306-AA45-47B5-9F9D-39A8B94E7EF7} - C:\Program Files\FlashGet\jccatch.dll

O2 - BHO: FlashGet GetFlash Class - {F156768E-81EF-470C-9057-481BA8380DBA} - C:\Program Files\FlashGet\getflash.dll

O4 - HKLM…\Run: [nwiz] nwiz.exe /install

O4 - HKLM…\Run: [soundMAXPnP] C:\Program Files\Analog Devices\Core\smax4pnp.exe

O4 - HKLM…\Run: [soundMAX] “C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\Smax4.exe” /tray

O4 - HKLM…\Run: [CnxDslTaskBar] “C:\Program Files\ZTE Corporation\ZXDSL852\CnxDslTb.exe” “ZTE Corporation\ZXDSL852”

O4 - HKLM…\Run: [avast!] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe

O4 - HKLM…\Run: [DAEMON Tools] “C:\Program Files\DAEMON Tools\daemon.exe” -lang 1033

O4 - HKLM…\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM…\Run: [WOOWATCH] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\Watch.exe

O4 - HKLM…\Run: [WOOTASKBARICON] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\TaskbarIcon.exe

O4 - HKLM…\Run: [bearShare] “D:\inst\BearShare.exe” /pause

O4 - HKLM…\Run: [a-squared] “C:\Program Files\a-squared Anti-Malware\a2guard.exe”

O4 - HKCU…\Run: [Gadu-Gadu] “C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe” /tray

O8 - Extra context menu item: &Ściągnij przy pomocy FlashGet’a - C:\Program Files\FlashGet\jc_link.htm

O8 - Extra context menu item: &Ściągnij wszystko przy pomocy FlashGet’a - C:\Program Files\FlashGet\jc_all.htm

O9 - Extra button: Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe (file missing)

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Windows Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe (file missing)

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_01\bin\npjpi150_01.dll

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_01\bin\npjpi150_01.dll

O9 - Extra button: FlashGet - {D6E814A0-E0C5-11d4-8D29-0050BA6940E3} - C:\Program Files\FlashGet\FlashGet.exe

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: FlashGet - {D6E814A0-E0C5-11d4-8D29-0050BA6940E3} - C:\Program Files\FlashGet\FlashGet.exe

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip…{A241EB4E-0CA8-4DA5-8F4C-B9F9FD0938FC}: NameServer = 194.204.159.1 217.98.63.164

O23 - Service: a-squared Anti-Malware Service (a2AntiMalware) - Emsi Software GmbH - C:\Program Files\a-squared Anti-Malware\a2service.exe

O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe

O23 - Service: avast! Antivirus - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

O23 - Service: avast! Mail Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: avast! Web Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

Złączono Posta : 07.06.2007 (Czw) 21:01

dobrze zamkne bude zobacze co to da.

Złączono Posta : 07.06.2007 (Czw) 21:50

zapis z hijacka zaiwera jakies nieprawidlowosci??

Jest ok.

A jak nie ma to BlueScreen – wywoływanie i odczytywanie kodu błędu. Z tego samego linka.

Dwuklik na ten błąd > zaznacz co jest w opisie > ctrl+c > wklej na forum ctrl+v

ok zrobie tak tylko chwilowo jestem poza domem jak wróce to oczywiscie zrobie to co powiedziles. dzieki

Złączono Posta : 22.06.2007 (Pią) 12:03

AccessRunner ADSL connection terminated

to jest wlasnie opis tego błedu. to chyba ten szajs modem neostrady mi kompa resetuje

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t52936.html

Neostrada, połączenia

Przeinstaluj stery do niego.

Wklej jeszcze zawartość tego.

Resolve Partial Assembly nie powiodło się dla Microsoft.VC80.CRT. Odpowiedni komunikat o błędzie: Odnośny zestaw nie jest zainstalowany w tym systemie.

Złączono Posta : 23.06.2007 (Sob) 22:47

powyzej wkleilem opis tego bledu Sidebyside

Złączono Posta : 23.06.2007 (Sob) 22:49

tylko dziwi mnie jedno ze komp sie nawet potrafi zrsetowac jak w ogole neostrady nie mam zainstalowanej. Jednak sklaniam sie do tego ze to pewnie te sterowniki

Złączono Posta : 23.06.2007 (Sob) 23:07

■■■■■■■ nie moge sciagnac tych nowych sterowników z tej strony podanej na tym forum które mi podałes

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t52936.html

http://www.soft32.com/download_182734.html

rejestrowalem sie juz na dwoch adresach email, Antyspam na nich wylaczylem a mail z rejestracji nie przychodzi …

Złączono Posta : 23.06.2007 (Sob) 23:09

tu jeszcze podaje te bledy sidebyside

Nie można odnaleźć zestawu zależnego Microsoft.VC80.CRT; ostatni błąd: Odnośny zestaw nie jest zainstalowany w tym systemie.

Resolve Partial Assembly nie powiodło się dla Microsoft.VC80.CRT. Odpowiedni komunikat o błędzie: Odnośny zestaw nie jest zainstalowany w tym systemie.

Generate Activation Context nie powiodło się dla C:\Program Files\Gadu-Gadu\zlib1.dll. Odpowiedni komunikat o błędzie: Operacja ukończona pomyślnie.

.

Złączono Posta : 24.06.2007 (Nie) 8:09

tych sterowników do neostrady z tej stronki sciagnac sie po prostu nie da albo tylko ja nie moge. udalo mi sie zarejestrowac ale sciagnac niemoge,

http://www.soft32.com/download_182734.html

moze ktos by mogl to sciagnac i wyslac m na maila??

http://www.orange.fr/bin/frame2.cgi?u=http%3A//assistance.wanadoo.fr/reponse117.asp

Jaki dostawca netu daje te modemy?

Prawym na mój komp > właściwości > zaawansowane > uruchamianie i odzyskiwanie > ustawienia > odznacz automatycznie uruchom ponownie oraz ustaw sobie mały zrzut pamięci poniżej. Pozostaje czekać na zawiechę, jak będzie to sprawdź czy masz jakiś minidmp.

Posprawdzaj połączenia w budzie, możesz ja dodatkowo przy tym wyczyścić.

Masz może Visual studio?

modem mam od naszej kochanej matuszki NEOSTRADY czyli wielkiej telekomunikacji Polskiej:))

ja juz mialem odznaczone wczesniej "automatycznie uruchom ponownie " a takze "mały zrzut pamieci "… tylko niewiem co to jest ten “minidump”??

Nie mam Visual studio.

:evil: odinstalowalem neostrade, zainstalowalem sterowniki ze stronki orange ktora mi podałes i pojawil sie problem. Nie mogłem ustanowic połaczenia internetowego. Korzystalem z intsrukcji z jednego z forów ale w u mnie jest wszsytko w ogóle inaczej i niemogłem sie połapać.

Dołączył: 24 Paź 2004

Posty: 7539

Wysłany: 15.08.2006 (Wto) 22:00 Temat postu: Neostrada TP - instalacja, porady, opisy…

________________________________________

Dlaczego nie warto korzystać z aplikacji Neostrada TP? Jak ją usunąć? Instalacja sterowników od modemu

Ręczne konfigurowanie połączenia internetowego z siecią Neostrada TP

Automatyczne łączenie z siecią Neostrada TP

Jak sprawdzić ilość ściągniętych danych?

Jak ukryć ikonę bezpieczne usuwanie sprzętu?

Neostrada i Linux

Komunikaty o błędach

Dodatkowe strony o technologii ADSL i usłudze Neostrada TP

Ostatnio zmieniony przez aju dnia 15.08.2006 (Wto) 22:51, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry

aju

Dołączył: 24 Paź 2004

Posty: 7539

Wysłany: 15.08.2006 (Wto) 22:11 Temat postu:

________________________________________

Dlaczego nie warto korzystać z aplikacji Neostrada TP?

Jak ją usunąć?

Instalacja sterowników od modemu

Dlaczego nie jest zalecana instalacja programu dostępowego Neostrada TP?

Jest kilka powodów:

  • aplikacja skutecznie pochłania cenną dla nas pamięć RAM

  • potrafi przymulić system

  • potrafi wydłużyć czas łączenia z siecią

  • spowalnia czas logowania do systemu

  • zaśmieca nam pasek zadań oraz systemowy tray

  • u niektórych osób aplikacja ta może powodować obniżenie transferu oraz kłopoty z podłączeniem do sieci.

  • najgorszą z możliwych wad ( występuje bardzo rzadko) to powodowanie restartu systemu.

Z tych powodów zalecam usunięcie aplikacji dostępowej Neostrada TP.

Przed deinstalacją ściągnijmy sterowniki do naszego modemu, aby móc je potem zainstalować.

Najnowsze sterowniki znajdziemy na stronie producenta:

  • SAGEM F@ST

  • SPEEDTOUCH

Teraz możemy już usunąć aplikację Neostrada TP. Uczynimy to poprzez:

start ==> panel sterowania ==> dodaj lub usuń programy ==> Neostrada TP ==> usuń ==> i postępujemy według wskazań deinstalatora.

Jeśli w systemie zostały nasze stare sterowniki od modemu to jest również usuwamy w identyczny sposób jak aplikację Neostrada TP.

Najlepiej w tym momencie wykonać ponowny rozruch systemu windows (restart)

Czyścimy rejestr z niepotrzebnych wpisów programem jv16 PowerTools

Instalujemy i uruchamiamy program. Zmieniamy język programu na polski:

preferences ==> language ==> polish – polski ==> ok => ok.

Teraz czyścimy rejestr:

opcje rejestru ==> menu narzędzia ==> czyszczenie rejestru ==> kontynuuj ==> start ==> czekamy chwilkę aż program zakończy analizę rejestru ==> wybierz ==> wybór specjalny ==> pozycje, które można bezpiecznie usunąć ==> usuń

Instalujemy wcześniej ściągnięty sterownik do modemu. Postępujemy według wskazań instalatora.

Powrót do góry

aju

Dołączył: 24 Paź 2004

Posty: 7539

Wysłany: 15.08.2006 (Wto) 22:19 Temat postu:

________________________________________

Ręczne konfigurowanie połączenia internetowego z siecią Neostrada TP.

Przystępujemy do konfigurowania połączenia typu dial-up:

start ==> panel sterowania ==> połączenia sieciowe i internetowe ==> połączenia sieciowe ==> utwórz nowe połączenie

(Alternatywny sposób na dostanie się do kreatora:

start ==> wszystkie programy ==> akcesoria ==> komunikacja ==> kreator nowego połączenia)

  1. W pierwszym okienku klikamy dalej:

2.W drugim wybieramy opcję połącz z internetem ==> klikamy dalej

  1. Teraz wybieramy opcję konfiguruj moje połączenie ręcznie ==> klikamy dalej

  2. Połącz używając modemu telefonicznego ==> dalej

  3. W tym polu wpisujemy dowolną nazwę naszego połączenia. W moim przypadku wpisałem Neostrada TP ==> dalej

  4. W polu numer telefonu wpisujemy gwiazdkę: * ==> dalej

  5. Wpisujemy naszą nazwę użytkownika którą otrzymaliśmy podczas rejestracji w usłudze Neostrada,

wpisujemy nasze hasło, a następnie powtarzamy je jeszcze raz dla pewności, czy nie zrobiliśmy wcześniej błędu.

W tym momencie mamy jeszcze dwie opcje do wyboru:

  • użyj tej nazwy konta i tego hasła, kiedy z internetem łączy się dowolny użytkownik tego komputera – opcję tę zaznaczymy,

gdy chcemy aby na innych kontach w systemie windows dało się korzystać z naszego połączenia.

  • uczyń to połączenie połączeniem domyślnym – zaznaczamy, aby nasze połączenie Neostrada TP było domyślnym połączeniem w systemie.

Polecam zaznaczyć wedle uznania. Następnie klikamy:

==> dalej

  1. Możemy zaznaczyć opcję dodaj skrót do tego połączenia na moim pulpicie – wtedy skrót do połączenia pojawi się na pulpicie ==> zakończ.

Złączono Posta : 25.06.2007 (Pon) 15:56

udało mi sie to polaczenie z internetem skonfiguerowac i tym samym usunalem odinstalowałem aplikacje NEOSTRADA TP. teraz zobaczymy co to da.

Złączono Posta : 25.06.2007 (Pon) 21:21

niestety to chyba nie jest wina sterowników tego modemu neostrady bo z nowymi takze sie restartuje.

Złączono Posta : 26.06.2007 (Wto) 18:48

teraz zrestartował mi sie mimo odłaczonego modemu także na 100% to nie jest wina neostrady. jasna cholera tylko wziąśc ten komputer i pierdolnąć nim o ściane! !!

http://www.strefabezpieczenstwa.pl/viewtopic.php?t=183

Zrób spod Konsoli odzyskiwania komendę:

CHKDSK /R

Otwórz budę i posprawdzaj wszystkie połączenia (pamięć RAM).

Jak się zrestartuje następnym razem (bez modemu) to wchodzisz po tym do podglądu zdarzeń i wklej błędy.

Podaj temperatury w stresie