Samoczynnie resetujący się system – źródło?

Cześć, mam problem z systemem.

Dziesiątkę zainstalowałem dopiero w lipcu tego roku. I na początku było super, bez problemów, nawet sterowniki udało się znaleźć wszystkie. Problem pojawił się niedługo później (dosłownie w ciągu 2 tygodni), prawdopodobnie po którejś z aktualizacji.

Po uruchomieni systemu, ten zawiesza się na dosłownie 5 sekund i resetuje się. Moment zawiechy chyba zawsze jest losowy. Raz jest to w ciągu minuty po uruchomieniu, raz 5 minut później, raz w trakcie pracy. Nigdy nie da się tego przewidzieć. Kiedy komputer ma lepszy dzień, może tak zrobić nawet 2 razy.

Ponieważ widać zawiechę, to nie jest tak, że komputer nagle traci zasilanie, przyczyny raczej szukałbym w systemie, sterownikach, aktualizacji. Problem polega na tym, że nic takiego nie mogę znaleźć w sieci. Czy ktoś spotkał się już z czymś podobnym? Gdzie i jak mogę zlokalizować źródło problemu?

Pobierz sobie jakąś dystrybucję linuxa i odpal na niej przeglądarkę z filmami itp. Tak by jakoś obciążyło to komputer i by sprawdzić czy jest to problem CPU, karty graficznej albo innego podzespołu

Sprawdziłbym też SMART dysku za pomocą CrystalDiskInfo

To się nie dzieje w momencie ogromnego obciążenia systemu. Pracuję na Photoshopie i Premiere Pro i nic się nie dzieje, o ile komputer już raz się zresetował.

Sprawdzę i dam znać, aktualnie nie jestem przy komputerze.

W CrystalDiskInfo mam coś takiego: