Samoczynnie restartujący się komputer

Witam. Od wczoraj mam problem z resetującym się samoczynnie Windowsem. Rzecz ma miejsce mniej więcej co 30 minut, zdarza się, że częściej. Wyczytałam, że może być to wina zarówno wirusów jak i zasilacza (jakiś temperatur, nie mam pojęcia).

Przy pomocy programu Everest Home Edition wyszły mi takie dane:

Typ czujnika Winbond W83647HF (ISA 290h)

Płyta główna 41 °C (106 °F)

Procesor 43 °C (109 °F)

Aux 46 °C (115 °F)

Maxtor 6L160P0 31 °C (88 °F)

Oddanie komputera do naprawy byłoby ostatecznością, ponieważ obecnie mnie na to nie stać. Czy można liczyć na pomoc?

Podaj parametry komputera i markę oraz moc zasilacza i temperatury zmierz w stresie i wtedy kiedy nic nie robisz.

Intel® Pentium® D CPU 3.40 GHz, 1,00 GB RAM,

Typ procesora DualCore Intel Pentium D 950, 3400 MHz (17 x 200)

Mikroukład płyty głównej VIA Apollo PT880 Pro / PT880 Ultra / PT894

Pamięć fizyczna 1024 MB

Typ BIOS’u AMI (05/17/06)

Tu są jakieś pomiary.

http://s1.pokazywarka.pl/i/2213765/807248/pomiary.jpg

Programem HWMonitor temperatury nawet po włączeniu Simsów, muzyki + innych aplikacji się nie zmieniały.

Próbowałam również programu CoreTemp, ale mniej więcej co sekundę pomiary się zmieniają skacząc od 2% do 70% nawet przy nieruszaniu myszką i wyłączonych programach. Jestem całkowicie zielona, nie wiem czy to jest na pewno to o co zostałam poproszona :frowning:

Temperatury ok mogą być ale podaj model i moc zasilacza,zobaczysz to na naklejce na zasilaczu po otworzeniu obudowy,nie zaszkodzi przeskanować system jakimś antywirusem.

Nie wiem czy chodzi konkretnie o to: ACI/P: 115/230V ~~ CUR: 12/GA MAX FREQ: 50-60 Hz. ATX-420, pentium 2007

Zasilacz wygląda że jest z czarnej listy,więc proponuję jego wymianę na jakiś firmowy,ponieważ to on może być

winowajcą resetów komputera.

Czy mógłbyś zatem polecić jakiś dobry zasilacz pasujący do komputera (nie mam pojęcia na jakiej zasadzie to działa) i po przystępnej cenie? ;>

http://www.ceneo.pl/10216473 sam go posiadam w podobnym sprzecię co Twój i dziala jak należy,wymieniłem swój zasilacz na taki co podałem gdyż też miałem kiepskiej jakości zasilacz.

Ewentualnie jakiś Fortron 400-450W za ok ±100zł

Przeniesione z działu Bezpieczeństwo.