Samoczynnie wyłączający się Smart TV JVC

Witam serdecznie i proszę o pomoc.
Posiadam od 3 lat smart tv JVC LT-40VF52K ale od pół roku dzieje się coś dziwnego.

Oglądam np. mecz i w pewnym momencie telewizor wyłącza się samoczynnie i miga kontrolka zasilania ok. 10 sek i ponownie się włącza.Dzieje się kilka razy dziennie co jest denerwujące.Zmieniałem kabel HDMI ,podłączałem TV w innym pokoju ale niestety nic to nie zmienia.Ostatnio to przy wyłączeniu tv, pilotem tv się wyłącza ale pulsuje cały czas kontrolka zasilania i muszę go wyłączyć z sieci. Dziwne jest to ,że sytuacja powyższa nie jest codziennie, nieraz to jest co kilka dni.Proszę o pomoc bo byłem nawet u serwisanta RTV ale on nic mi nie poradził.Pozdrawiam.

Witaj @anon35294921

Jest kilka możliwych rzeczy do sprawdzenia

  1. Reset TV. Należy przejrzeć instrukcję
    Możliwe, że jest mały otworek pomiędzy USB i HDMI (na podstawie innego modelu JVC)
    Przyciśnij tam wykałaczką i poczekaj 10 sekund.
    Reset może być również w Menu TV (Ustawienia fabryczne)
    Po resecie prawdopodobnie trzeba będzie ustawić kanały, ustawienia sieci, itp.
    Jeśli jest tych ustawień więcej, zrób wcześniej zdjęcia smartfonem w każdym Menu i Podmenu, w którym znajdziesz jakieś ręcznie ustawiane parametry

  2. Czy problemy występują przy podłączonym kablu LAN?
    Odepnij kabel.
    Sprawdź, czy podłączenie internetu przez WiFi rozwiąże problem

  3. Przy TV podłączonym do internetu wyszukaj w Menu aktualizację Firmware (Oprogramowania)
    Zrób aktualizację, jeśli jest dostępna

  4. Możliwe, że miałeś wcześniej „jakąś” aktualizację, podobny problem opisany na forum HDTV

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Dzięki za szybką reakcję. W tym tv nie ma opcji przywrócenia ustawień fabrycznych, kiedy wejdę w ustawienia to jest opcja pierwszej instalacji ale ona nic nie daje bo tylko instaluje na nowo programy z anteny. Nie ma żadnego przycisku włączania tv/można to zrobić tylko z pilota/ jak również innej opcji resetu.Oprogramowanie jest najnowsze bo sprawdzałem w menu.Chyba przyjdzie mi pora na zmianę tv.Pozdrawiam. Co gorsze nie mogę nigdzie znależć oprogramowania do tego tv bo bym wgrał na nowo i by coś się poprawiło.

Możesz jeszcze spróbować wejść w tryb serwisowy, możliwe, że tam znajdziesz Factory Reset
HardReset.info: Tryb Serwisowy JVC TV LT-43VF52K

Strona jest tłumaczona na język polski, więc nie zwracaj uwagi na dziwne zwroty :wink:

Proponuję tak jak poprzednio
Zrobić zdjęcia z Menu i podmenu serwisowego, aby ustawić „tak jak było” po resecie

W razie pytań wstaw zdjęcia do tematu

Witam.Udało mi się wczoraj wejść w tryb serwisowy i zrobiłem Factory Reset.Jak na razie jest dobrze ale zobaczymy po kilku dniach.Dziękuję i dam znać co będzie się działo.Pozdrawiam.

1 polubienie

Serdecznie witam.Chciałem poinformować ,że po factory reset tv poprawił się na tyle ,że tylko raz na dzień się wyłącza ale to już nie jest taki problem jak był przed resetem.Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.Pozdrawiam.

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.