Samoczynny reset komputera

Witam mam problem z komputerem, co jakiś czas resetuje się podczas grania, ostatnio zresetował mnie także na pulpicie bez obciążenia. Gra się ścina, a dźwięk jakby buczał i reset. Temperatury są w porządku karta graficzna około 65 stopni, procesor nie przekracza 60, dyski mają normalne temperatury.

Specyfikacja: i5 8400, gtx 1070 ti, zasilacz vero m2 600w, płyta główna Gigabyte Z370M D3H, pamięć Ballistix Sport LT DDR4 2x4GB, 2666MHz CL16, dysk hdd i ssd.

Komputer jest całkiem nowy (2 tyg). Dodam, iż na poprzednim kompie, który wymieniłem objawy były podobne i działo się to znacznie częściej, aż pewnego razu nie dał obrazu i poszła karta graficzna. Z poprzedniego PC został tylko napęd, obudowa i dyski. Martwi mnie też to, że na starcie wiatraki nie działają na 100%. Komputer po prostu uruchamia się prawie bezgłośnie. Procesor też jest cały czas w trybie turbo 3,9 - 4 GHz.

Z dziennika zdarzeń wyczytałem błąd krytyczny kernel power 41 (63)

Spróbuj tej odpowiedzi, oczywiście w sprawie nowych sterowników nie instaluj DriverEasy, odszukaj samodzielnie.


I jeszcze YT

Zrobiłem, tak jak w tym filmiku, a co do planu zasilania miałem taki już ustawiony więc tylko zmieniłem w msi afterburner. Sterowniki mam z płytki i windows krzyczy, że są najnowsze. Czuję, że to jest coś z systemem skoro na poprzedniej konfiguracji miałem tak samo (kompletnie inny komputer, tylko dyski mam z niego)

Dyski ze starego z nowym windowsem czy z tym co był ?
Uruchom
sfc /scannow

Mam dwa dyski ze starego PC. SSD na którym jest system i praktycznie nowy HDD na gry i programy. System instalowałem od nowa, ale przy pierwszym uruchomieniu system ze starymi sterownikami do tamtego PC normalnie odpalił, dziwne bo myślałem, że w ogóle nie wystartuje i wywali blue screena.

W takim razie proponuję instalację poprawnych sterowników

  1. BIOS
  2. Chipset
  3. Rapid Storage
  4. Optane Memory
  5. Lan i Audio

W tej kolejności

Scan nic nie znalazł.

Ale sterowniki mam zainstalowane, z płytki dołączonej. Może tylko bios zaktualizować? Coś jest nie tak skoro na kompletnie innym komputerze praktycznie miałem ten sam problem, coś musi być powiązane. Te restarty w najmniej oczekiwanych momentach uwaliły mi gtx 960.

Jeśli są aktualne do tych na stronie to OK.
Ale lepiej zrobić to według listy.

Program xpress install na płytce raczej wiedział w jakiej kolejności to zainstalować, piszę już o problemie na 5 forach, fb ale niestety nic nie przynosi skutków. Chyba oddam do serwisu bo już sił nie mam, jakby kartę za 2k miało znowu uwalić.

Fakt sterowniki do audio są nieaktualne, te co teraz zainstaluję są przeznaczone dla versji windowsa 10 1709. Gdzieś już widziałem, że po aktualizacji do tej wersji ktoś miał podobny problem.

W serwisie zaproponują świeży windows.
Zaktualizuj po kolei. Nie masz nic do stracenia.

Biosu się boje aktualizować, bo jak będzie reset podczas aktualizacji to po płycie.

Rozumiem, to teraz 2 3 4 5 :wink:

Z Chipsetem będzie ciężko

Intel Management Engine Interface
_(Note) Please update the latest BIOS for ME Firmware before installing this driver. _
Update Intel ME for security vulnerabilities

Zainstaluj Intel INF, drugi na liście

A nic się nie stanie bo zainstalowałem już intel rapid storage? A on był 3 :slight_smile: Nigdy też nie aktualizowałem chipsetu, zrobić tak jak na tym filmie? https://www.youtube.com/watch?v=Sv9Fl2OEzLY

Zainstaluj normalnie intel inf. Bez obaw.

Ok Intel optane memory krzyczy, że nieobsługiwana wersja biosu. Mam jeszcze tylko pytanie odnośnie aktualizacji LANU, instalować po prostu(setup.exe), czy kliknąć zaktualizuj sterownik? Bo tak jakby mam 9 kart sieciowych

Setup.
System dobierze właściwe.

Ach ten BIOS…
Blokuje aktualizacje sterowników :thinking: