Samoczynny restart komputera - co robić?

Mam taki problem, już nie wiem jak rozwiązać.

Ostatnio komp sam mi się restartuje. Myślałem że to wina wirusów, ale przeskanowałem kompa KASPERSKY ONLINE i SPYBOTEM i nic nie wykryły. Więc wyłączyłem kompa z sieci wyjąłem kabel od zasilacza z gniazda obudowy i włożyłem kabel mocniej ale niestety dziś nastąpił restart i w scandisku wyczytałem że jakiś plik z rozszerzeniem pf w C:WINDOWS- Prefetch ma nieprawidłowy rozmiar, więc przeczyściłem prefetch i wszystkie tempy ATF Cleaner oraz CCleanerem. Jakiś czas był spokój ale potem gdy wychodziłem z gry znowu pojawił się restart. Zaznaczam, że wszedłem do: właściwości-mój komputer- zaawansowane - uruchamianie i odzyskiwanie i w ustawieniach odhaczyłem automatycznie uruchom ponownie, ale Blue Screen się nie pojawił, lecz w czasie restartu czarny ekran jakby ktoś wcisnął reset. Logi Hijacka czyste ostatnio sprawdzane wczoraj ale problem cały czas jest. Może to problem z nagrywarką DVD, bo mam ją podpiętą do taśmy od Cd-romu a wcześniej takich problemów raczej nie było. Co robić ?

Sprawdź kondensatory na płycie (czy nie są wybrzuszone)

Sprawdź temperatury podzespołów

Jaki zasilacz ??

Zasilacz Mustang 400 W

Złączono Posta : 16.07.2007 (Pon) 21:50

a jak to się sprawdza?

sprawdź pamięć programem diagnostycznym.

Przyziemne rozwiązanie problemu, ale ja tak miałem z kompem któy stoi na poddaszu, a te nie jest klimatyzowane… resetował się od momentu kiedy są upały… poprostu się przegżewał. Tyle że on chodzi bez przerwy, bo jest domowym serwerem… Zmieniłem chłodzenie na wydajniejsze i dołożyłem parę wentylatorów i śmiga teraz równo a temp. sa mniejsze niż tamte przed upałami…

Zasilacz do wymiany

Podaj całą konfigurację kompa

kondensatory sprawdzasz okiem :slight_smile:

jak wyglądają tak albo tak to do wymiany.

Temperatury sprawdzasz w Biosie lub w programie Everest