Samoczynny restart komputera

Witam,

od kilku dni nie mogę poradzić sobie z samoczynnym restartowaniem się komputera. Skanowałem system takimi programami jak: BitDefender 8, Ad-Aware, AVG Anti-Rootkit. Myślałem też, że może problem może tkwić w tym, że jakiś podzespół komputera nie kontaktuje, ale to też nie jest to.

Tutaj jest log z HijackThis:

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 22:24:00, on 2008-04-28

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:

E:\WINDOWS\System32\smss.exe

E:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

E:\WINDOWS\system32\services.exe

E:\WINDOWS\system32\lsass.exe

E:\WINDOWS\system32\svchost.exe

E:\WINDOWS\System32\svchost.exe

E:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

E:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\StarWind\StarWindServiceAE.exe

E:\WINDOWS\system32\svchost.exe

E:\WINDOWS\Explorer.EXE

E:\Program Files\Sierra Wireless Inc\3G Watcher\WaHelper.exe

E:\Program Files\Sierra Wireless Inc\3G Watcher\Watcher.exe

E:\Program Files\Sierra Wireless Inc\3G Watcher\SwiApiMux.exe

E:\WINDOWS\system32\wbem\unsecapp.exe

E:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

C:\Programy\HijackThis.exe

O4 - HKLM…\Run: [WatcherHelper] “E:\Program Files\Sierra Wireless Inc\3G Watcher\WaHelper.exe”

O8 - Extra context menu item: &D&ownload &with BitComet - res://E:\Program Files\BitComet\BitComet.exe/AddLink.htm

O8 - Extra context menu item: &D&ownload all video with BitComet - res://E:\Program Files\BitComet\BitComet.exe/AddVideo.htm

O8 - Extra context menu item: &D&ownload all with BitComet - res://E:\Program Files\BitComet\BitComet.exe/AddAllLink.htm

O8 - Extra context menu item: Download all with Free Download Manager - file://c:\Program Files\Free Download Manager\dlall.htm

O8 - Extra context menu item: Download selected with Free Download Manager - file://c:\Program Files\Free Download Manager\dlselected.htm

O8 - Extra context menu item: Download with Free Download Manager - file://c:\Program Files\Free Download Manager\dllink.htm

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://E:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - E:\Program Files\Java\jre1.6.0_02\bin\ssv.dll (file missing)

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - E:\Program Files\Java\jre1.6.0_02\bin\ssv.dll (file missing)

O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - E:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\REFIEBAR.DLL

O23 - Service: BitDefender Scan Server (bdss) - Unknown owner - E:\Program Files\Common Files\Softwin\BitDefender Scan Server\bdss.exe" /service (file missing)

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - E:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

O23 - Service: StarWind AE Service (StarWindServiceAE) - Rocket Division Software - E:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\StarWind\StarWindServiceAE.exe

O23 - Service: BitDefender Communicator (XCOMM) - Unknown owner - E:\Program Files\Common Files\Softwin\BitDefender Communicator\xcommsvr.exe" /service (file missing)

Zmiana zasad wklejania logów na forum - viewtopic.php?f=16&t=213350

Poczytaj http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in … topic=15.0 i użyj Debugging Tools for Windows

fix w hijackthis:

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - E:\Program Files\Java\jre1.6.0_02\bin\ssv.dll (file missing)

09 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - E:\Program Files\Java\jre1.6.0_02\bin\ssv.dll (file missing)

Ściągnąłem sobie Debugging Tools for Windows i z kilku zrzutów pamięci wyskakuje, że restarty systemu mogą być spowodowane plikami: acgprs.sys (sterownik od modemu Sierra Wireless - usunąłem sterowniki i zainstalowałem ponownie) oraz wanarp.sys (MS Remote Access and Routing ARP Driver). Nie wiem co z tym drugim zrobić, czy go usunąć tak po prostu czy nie…

Czy po reinstalacji nadal jest problem?

Po reinstalacji system znacznie rzadziej się restartuje ale zdarza się to jeszcze czasami.

Jaki teraz jest błąd, który sterownik teraz to powoduje?

wanarp.sys - tak wynika z kilku ostatnich zrzutów pamięci. acgprs.sys spowodował restart komputera tylko z 5 razy. Reszta to wanarp.sys, tych plików minidump mam ponad 15… :roll:

Sterwoniki się wysypały musisz reinstalować

Właśnie przed chwilą to zrobiłem - dokładniej, bo usunięciu sterowników w menedżerze urządzeń i przez dodaj/usuń programy, w folderze system32 ten plik acgprs.sys pozostawał, usunąłem go i teraz zainstalowałem wszystko od nowa. Zobaczymy co się będzie działo…

W dniu 06.05.2008 , o godzinie 21:25 został dopisany post przez analyzer64

Komputer znowu się restartuje, tym razem jest gorzej. Mam dwa modemy Sierra AirCard 860 i Huawei E630, na tym pierwszym komputer się prawie nie restartuje (acgprs.sys jest od tego modemu), na Huawei wystarczy, że się połączę to zaraz się restartuje i w Debugging Tools wskazane jest ndiswan.sys. Nie wiem co jest - może sterowniki od tych dwóch modemów się gryzą? Coś czuję, że będę musiał zrobić format…

Poszukaj nowszych na stronie producenta.

Nowszych sterów nie ma, mam najnowsze. Usunąłem sterowniki od drugiego modemu (Huawei’a) i komputer od wczoraj się nie zrestartował, usunę jeszcze sterowniki od aktualnego modemu i zainstaluję ten drugi, zobaczymy co będzie. Ściągnę jeszcze SP3 profilaktycznie…

W dniu 14.05.2008 , o godzinie 18:58 został dopisany post przez analyzer64

Zainstalowałem SP3, sterowniki wgrałem jeszcze raz, komputer prawie wcale się nie restartuje- może raz na dzień lub dwa, ale chyba znalazłem przyczynę tych restartów, i wcale nie są związane z modemem, otóż zauważyłem, że nieraz CDROM podczas startu systemu w ogóle nie jest widoczny (tak jakby go nie było), tak samo w windowsie, odłączałem wszystkie taśmy kilka razy i sprawdzałem co jest nie tak, dziś okazało się, że coś jest nie tak z taśmą od CDm, w miejsce tej założyłem taśmę od dysku i wszystko było ok, za każdym razem cd był widoczny. Jutro kupię nowy przewód i mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku…