Samoczynny restart komputera

(Miensior3) #1

niedawno zakupilem do mojego komputera nową plyte glownąi procesor 6000 x2 co za tym idzie tez pamiec ram . gdy zainstalowalem oprogramowanie nadal wszystko bylo ok . ale po 2 dniach gdy zaczolem normalne uzytkowanie go czasem komputer poprostu bez powodu sie restartowal . czesto bylo tak ze gdy instalowalem jakis program to za kliknieciem myszki na "“NEXT” komputer sie restartowal . czy ktos mi moze powiedziec o co tu chodzi czy to moze byc wina za slabego zasilacza ktory ma 400W ??? czy powinien byc mocniejszy do tego typu procesora ??? :expressionless: :frowning:

(Cosik Ktosik) #2

A ten zasilacz to jakiej jest marki? Sprawdź napięcia w biosie. Co do tego, czy jest dobry, to podaj resztę konfiguracji.

Sprawdź nową pamięć, tym: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … est86+3.4a

(Miensior3) #3

hmmm to jest zasilacz firmy “”"" take me “”" byl juz odrazu z obudową a ten program cos mi nie smiga bo jakis bląd wyskakuje przy rozpakowywaniu niestety … . hmm w biosie za cholere nie wiem gdzie szukac tego o czym mowisz . :frowning: ???

(Cosik Ktosik) #4

W biosie temperatur i napięć szukaj w PC Health Status.

Memtest86 ściągnij stąd: http://www.instalki.pl/programy/downloa … test86.php

(Miensior3) #5

zaraz zobacze :slight_smile: w biosie

hmm a ten program to przy rozpakowywaniu wyskakuje mi bląd ""archiwum ma niewasciwy format lub jest uszkodzone :frowning:

(Cosik Ktosik) #6

Ściągasz plik spakowany zipem. Rozpakuj go Winrarem lub 7-zip. W środku Masz plik ISO, jego nie rozpakowuj. To jest obraz dysku CD, więc np w nero wybierasz opcję Nagraj obraz na dysk. Potem z tej płyty uruchamiasz komputer.

(Lukaszk 89) #7

W BIOSie powinna być zakładka health(czy podobnie-zależnie od modelu BIOSu).Prawdopodobnie są tam także temparatury.

Zasilacz chyba no-name więc nie za ciekawy raczej.Masz możliwość spróbowania na lepszym.

(Miensior3) #8

czy za slabe zasilanie moze spowodowac zmniejszenie wydajnosci procesora ???

(Cosik Ktosik) #9

Może źle wpłynąć na stabilność systemu, przez co może dojść do resetu.

(Lukaszk 89) #10

Przez zasilacz(a raczej wahania napięć) mogą grzać się także elementy komputera(grafa, proc czy płyta).Również kondensatory nienajlepiej to znoszą…

(Miensior3) #11

dzieki :slight_smile: :))