Samoczynny restart komputera

niedawno zakupilem do mojego komputera nową plyte glownąi procesor 6000 x2 co za tym idzie tez pamiec ram . gdy zainstalowalem oprogramowanie nadal wszystko bylo ok . ale po 2 dniach gdy zaczolem normalne uzytkowanie go czasem komputer poprostu bez powodu sie restartowal . czesto bylo tak ze gdy instalowalem jakis program to za kliknieciem myszki na "“NEXT” komputer sie restartowal . czy ktos mi moze powiedziec o co tu chodzi czy to moze byc wina za slabego zasilacza ktory ma 400W ??? czy powinien byc mocniejszy do tego typu procesora ??? :expressionless: :frowning:

A ten zasilacz to jakiej jest marki? Sprawdź napięcia w biosie. Co do tego, czy jest dobry, to podaj resztę konfiguracji.

Sprawdź nową pamięć, tym: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … est86+3.4a

hmmm to jest zasilacz firmy “”"" take me “”" byl juz odrazu z obudową a ten program cos mi nie smiga bo jakis bląd wyskakuje przy rozpakowywaniu niestety … . hmm w biosie za cholere nie wiem gdzie szukac tego o czym mowisz . :frowning: ???

W biosie temperatur i napięć szukaj w PC Health Status.

Memtest86 ściągnij stąd: http://www.instalki.pl/programy/downloa … test86.php

zaraz zobacze :slight_smile: w biosie

hmm a ten program to przy rozpakowywaniu wyskakuje mi bląd ""archiwum ma niewasciwy format lub jest uszkodzone :frowning:

Ściągasz plik spakowany zipem. Rozpakuj go Winrarem lub 7-zip. W środku Masz plik ISO, jego nie rozpakowuj. To jest obraz dysku CD, więc np w nero wybierasz opcję Nagraj obraz na dysk. Potem z tej płyty uruchamiasz komputer.

W BIOSie powinna być zakładka health(czy podobnie-zależnie od modelu BIOSu).Prawdopodobnie są tam także temparatury.

Zasilacz chyba no-name więc nie za ciekawy raczej.Masz możliwość spróbowania na lepszym.

czy za slabe zasilanie moze spowodowac zmniejszenie wydajnosci procesora ???

Może źle wpłynąć na stabilność systemu, przez co może dojść do resetu.

Przez zasilacz(a raczej wahania napięć) mogą grzać się także elementy komputera(grafa, proc czy płyta).Również kondensatory nienajlepiej to znoszą…

dzieki :slight_smile: :))