Samoczynny restart komputera

Witam. Otóż mam taki problem. Od pewnego czasu (1-2 miesiące), zaczął samoczynnie restartowac się komputer. Restartuje się podczas gier, a także kiedy kopiuje coś z płytu CD/DVD na dysk, lub nawet, kiedy próbuje przeslac cos za pomoca kabla ethernet, pomiędzy komputerami.

Zasilacz nowy, karta graficzna nowa, wszystkie chłodzenie nowe.

POMOCY! !!

Konfiguracja mojego komputera.

Zasilacz: CHIEFTEC 350 W.

Pamięc RAM: 1 GB Kingston

Karta Graficzna: Radeon X1600 Pro

Procesor: AMD Socket a 1.79 GHZ

Dysk: WD 120 GB

Płyta Główna: Asus A7V8X-X

Sprawdź temperaturę procesora. Wydaję mi się, że się przegrzewa. Zobacz gdzieś jaka jest optymalna temperatura dla twojego procka. No i jeszcze możesz sprawdzić czy chłodzenie “nie lata”, jest dobrze przymocowane.

Wymień pastę na procesorze na Arctic Silver5 i sprawdź czy to pomogło, bo tak jak pisał poprzednik najprawdopodobniej procesor się przegrzewa.

Dodane 26.01.2010 (Wt) 12:05

Wymień pastę na procesorze na Arctic Silver5 i sprawdź czy to pomogło, bo tak jak pisał poprzednik najprawdopodobniej procesor się przegrzewa.

Chłodzenie na procesor i na kartę graficzną nowe.

Jakie masz to chłodzenie ?

Na procesor, było arctic cooling, ale działo się to samo, czyli restarty, więc wymienili na inne i dzieje sie to samo. Teraz mam taki trohce mniejszy wiatraczek, i jest on wewnatrz takich srebrnych pasków metalowych. Teraz mam taki, tylko mniejszy: http://allegro.pl/item884361622_wycisz_ … agram.html

A podkręcałeś go coś ? Może ustaw BIOS settings na default :slight_smile:

Nie podkręcałem. Baterie od bios-u wyjmowałem na 24h. W biosie coś o procesorze, cały czas na czerwono piszę. Jutro wrzucę jak coś skina.

Zrób screen tego napisu o pracesorze z biosu.