Samoczynny restart komputera

Witam.

Mam problem ze swoim komputerem. Mianowicie restartuje się w różnych momentach. Czy przeglądam internet, czy słucham muzyki, czy gram, czy nawet jak komputer jest włączony i żaden program nie odpalony. Restarty wystepują w różnym czasie. Czasem w czasie ładowania Windowsa, a czasem po 1h. Na ogół jest to zwykly restart bez żadnego komunikatu, a czasem poprostu “freez” czyli obraz zamiera, nic się nie da zrobić i komputer umiera i nie reaguje pomaga jedynie twardy reset.

Konfiguracja:

Intel CD E2140 1600MHz

RAM 2GB 800MHz Patriot

Dysk 1600AAJS Sata

Płyta Foxconn P35A

Radeon 5770

Zasilacz Cooler Master 430

Na wstępie zaznaczam iż z pewnościa RAMy są ok (testowałem na Kingstonach byl ten sam problem, zamieniałem slotami i też nie pomagało dla pewności przejechałem MEMTESTEM i zero błędów). Jeśli chodzi o chłodzenie to proc ma standardowe chłodzenie, wszystko wyczyszczone, pasta nowa położona więc to nie sprawa temperatury. Karta graficzna raczej też nie jest przyczyną awarii gdyż na Palicie 8600GT było to samo. Dysk z pewnością nie spowodował tej awarii gdyż po wykryciu BADów na jednej z partycji (nie systemowej) podmieniłem na innego WD tylko IDE i postawiłem nowy system. Powyższy zabieg spowodował iż to również nie jest wina czysto systemowa, chociaż mogę się mylić. System to Windows 7 Home Premium. Zasilacza jeszcze na 100% nie wykluczyłem, ale wcześniej ta konfiguracja śmigała (zarówno z grafiką 5770 jak i 8600). Płyta wygląda w porządku, nie widze niczego co mogłoby spowodować taki problem, nic się nie przypaliło, przytopiło zalało, nic w nią nie uderzyło.

Dla pewności na dniach sprawdze na innym zasilaczu, ale póki co mam prośbę o pomoc. Może ktoś spotkał się z takim problemem i zna rozwiązanie, prosiłbym o jakieś sensowne porady.

Wg powyższych objawów, wygląda to jednak na uszkodzeni zasilacza.

NIE musi być odrazu wina zasilacza,piszesz,ze paste wymieniłeś ale ile jej nałozyłeś?

Miałem podobny przypadek lecz z xp wina była w sterownikach

sprawdz temperatury

Tzw. zimne styki na płycie lub coś się poluzowało o robi bagno. Gdybyś miał inną płytę mógłbyś przetestować.

Przyczyn może być bardzo dużo , jedna z nich to: zasilacz,luźne styki,nadmierne przegrzanie spowodowane przez oblepiony procesor przez kurz,uszkodzony któryś z plastrów dysku twardego,jak wiemy dysk składa się z plastrów.Ja bym stawiał jednak na dysk,jeśli posiadasz drugi dysk twardy to odepnij ten co masz położony system i połóż system na drugi dysk i przetestuj czy wada nadal występuje.Podstawą jest jednak otworzenie klocka i wyczyszczenie go jakimś pędzelkiem z frędzli , klocek to jak odkurzacz bardzo mocno przyciąga kurz ,dlatego jest to bardzo ważne aby raz na dwa miesiące dokonać kosmetyki naszych klocków. To tylko moje zdanie.

moim zdaniem gdyby to był zasilacz to komputer sam by się resetował bez potrzeby wciskania przycisku… mógłby to być też dysk gdyby nie fakt, że próbowałeś innego. Pozostaje jedynie jakiś feler z płytą główną…