Samoczynny restart

Witam.

Mam taki problem:

Pracuję normalnie na komputerze z kilkoma programami w tle (m.in. bearshare). Nagle ni z tego ni z owego komputer sam się restartuje i przy ładowaniu pojawia się niebieski ekran z napisem: “Sprawdzanie systemu plików”. Podczas tego sprawdzania znajduje jakieś jednostki alokacji i je obcina. Najciekawsze jest to, że te jednostki to pliki z katalogu TEMP programu bearshare i przy ponownym załączeniu tego programu już tych danych nie pobiera (w tym przypadku filmów). Oto wynik tego sprawdzania:

Potem win się ładuje i pojawia się standardowy komunikat że system win odzyskał sprawność po poważnym błędzie. Po zazanczeniu opcji “wyślij raport” otwiera się strona internetowa: http://oca.microsoft.com/en/response.aspx?SGD=ffb629bc-86c6-4c79-b513-0ebbcd2a4fc5&SID=93

Nie mam pojęcia co zrobić bo to dzieje się nie pierwszy raz. Jakiś czas był z tym spokój i myślałem że po zainstalowaniu SP1 będzie dobrze ale jednak nie :cry:

Na dodatek zniknęły wszystkie zakładki z firefoxa i zmieniła się strona startowa.

Proszę o pomoc jeśli ktoś coś o tym wie.

Ps. Komputer mam czysty, żadnych robaków, wirusów itp, itd.

O restartowaniu kompa mnóstwo postów napisano.

Użyj tego i poczytaj.

http://forum.dobreprogramy.pl/search.php

może masz za słaby zasilacz? u mnie to było powodem częstych i nagłych restartów

A u mnie powodem takich restartów była uszkodzona pamięć RAM, po jej wymianie problem znikł :slight_smile:

Sprawdź u siebie, programem Memtest http://www.memtest86.com/

U mnie z kolei po dokupieniu pamięci również zaczęły pojawiać się restarty kompa - okazało się ze jest jakaś wada w gnieździe płyty głównej do którego wstawiłem nowozakupioną pamięć - jak przełożyłem ją do innego gniazda - problem znikł.