Samoczynny restart

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że komp się samoczynnie restartuje. Występuję to raczej żadko ale jest. :?

Oto temperatury: CPU 60C, MPU 45C, SYS 34C.

Odczyt z ekraniku na kompie :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Jak na Pentiuma to ta temp troche moze być przywysoka.

Sprawdź jeszcze temperature jakimś programem np . Everestem

Jak pamięć RAMP i zasilacz??

Na tym się nie znam, ale nie zmieniałeś czasem zasilacza ??

Prawdopodobnie zbyt duża temperatura CPU :?

Ja kiedyś maiłem tak samo :?

Od 55 stopni do 67 komp mi się restartował.

Jest jedna rada :arrow: nie siedzieć i nie męczyć za bardzo komputera :wink:

Sprawdź ile stopni wykazuje Everest :?

Czsami te z “ekraniku” są mylące :stuck_out_tongue:

capture1gj7.th.jpg

Podkręcałęm trochę procka trochę zmniejsze taktowanie i pewnie powinno być dobrze.

Merxor nie

Dobrze by było :mrgreen:

Włącz BSOD’a.

Podgląd zdarzeń = start-> uruchom-> eventvwr.msc

Co to ten BSOD ?? :wink:

http://pl.wikipedia.org/wiki/BSOD

Nie rozumiem jak mam włączyć BSOD , bez sensu. :?

http://bsod.org/faqpl.php

To prosze poczytać

A co do tematu temperatura zbyt wysoka, powiedziałbym nawet za wysoka!

To albo wymień chłodzenie albo powróć to standardowych ustawień, inaczej możesz doprowadzić do usmażenia procka.

1. Kliknij przycisk Start, wskaż polecenie Ustawienia, a następnie kliknij polecenie Panel sterowania.

2. Kliknij Wydajność i konserwacja a później ikonę System.

3. Kliknij kartę Zaawansowane, a następnie kliknij przycisk Ustawienia w obszarze Uruchamianie i odzyskiwanie.

4. Na liście Zapisywanie informacji o debugowaniu kliknij pozycję Mały zrzut pamięci (64kB).

Wróciłem do standardowych ustawień. Teraz wygląda to trochę lepiej:

capture1xj8.th.jpg

:slight_smile: Szkoda, że mam kompa jeszcze na gwarancjii bo bym go sobie w środku przeczyścił. 8)

A przy tym twoim sprzęcie jakiego zasilacza używasz ?? Jakie chłodzenie proca ( pozostałe podzespoły w porządku ) ?? Budę masz otwartą i czy komp na gwarancji ?? Jak nie masz już gwarancji na kompa to możesz otworzyć budę… To zawsze zmnijsza temperaturę… Jest jeszcze metoda by dołaczyć wentylator od proca i podłączyć ponownie za pomocą pasty termowodzącej… Podaj na początek więcej informacji…

Szczerze powiem, że nie wiem. Można to sprawdzić ??

Właśnie nie bo na gwarancjii.

:x

:x

Czyli jeszcze temperatura za wysoka.

Od kiedy sie ona pojawiła? Czy była zawsze taka? Czy może dopiero teraz się pojawiła? Może trzeba po prostu zobaczyć czy nie ma kurzu na coolerze i czy wiatrak czasami nie zmienił prędkości obrotowej na mniejszą i przez to stał się mniej wydajny?

Zawsze możesz też zmienić całe chłodzenie na inne bardziej wydajne. Zresztą jak masz ochote na kręcenie to i tak bym proponował zmiane.

Jeżeli sam nie potrafisz to albo ktoś kto się zna albo jakiś serwis. Albo czas się nauczyć 8)

Przed chwilą sprawdzałem i mam 47 stopni. To jest dobrze. Przecież nie moze być za zimno :stuck_out_tongue: .

Narazie nic nie będe zmieniał bo mi starczy i nic nie będe podkręcał.

Cały czas :wink: