Samodzielna wymiana dysku SSD w laptopie Huawei na gwarancji

Cześć,
Czy wymiana dysku SSD 512GB NVME w laptopie Huawei Matebook d16 2022 będącym na gwarancji nie sprawi problemów w przypadku ewentualnego serwisu w ramach tej gwarancji? Dysk z laptopa chciałbym sprzedać.

No nie wiem… Sprawdź, czy nie ma plomb na śróbkach.

Model 2021 nie miał żadnych plomb i można było wymienić SSD, więc być może w modelu 2022 też można

I tu może się pojawić problem, bo serwis może nie uznać gwarancji jeśli zepsute urządzenie dostarczysz z innym dyskiem niż zakupiłeś.
A zasłaniają się, że produkt odsyłany na gwarancji ma być kompletny.
No a jak sprzedasz dysk to nie będzie kompletny.

Dopisze dlaczego…
W 90% przypadków kiedy uszkodzenie nie jest jednoznaczne to serwis czyści dysk i wgrywa czysty fabryczny system aby wykluczyć element uszkodzonego systemu.
Nie zrobią tego jeśli dysk będzie inny niż montowany.

Najprościej nie zgadywać, tylko zapytać u producenta, np HUAWEI Polska widzę czat online
obraz

Zrzut ekranu 2022-11-27 101453
Zrzut ekranu 2022-11-27 101516

Rozbudowanie dysku twardego w matebook 13 - HUAWEI Community

Wniosek taki zerwiesz naruszysz plombę byle jaką tracisz gwarancję możesz zrobić zdjęcie jak on jest zamontowany ?? .

W takim razie, jeśli samodzielna wymiana dysku twardego jest możliwa ale powoduje utratę gwarancji nie ma sensu go nawet rozbierać. Do tego nie wystarczy odkręcić śrubki pokrywy, trzyma się dodatkowo na zatrzaskach.

Na co dzień ten dysk 512GB mi wystarcza, chciałem się pozbyć zewnętrznego HDD i przerzucić archiwum na laptopa.
Karty SD 1TB są za drogie do tego zastosowania, ponad 1000zł.

Bez sensu się bawić jak widać to jest pułapka niby pozwalają wymienić ale jak wymienisz tracisz gwarancję a tak sobie wymyślili sprytnie , z kartami SD nie ma się co bawić a jak zgubisz takie małe coś tracisz wszystko mi tam zewnętrzny HDD nie przeszkadza potrzebuje coś z niego podłączam a jak nie potrzebny to leży i czeka na swoją kolej z resztą ponad 2.5 TB w dyskach mi starcza z czego 2 Tb to dyski zewnętrzne na USB . Aha na pewnym portalu na O znalazłem 2 TB nowy za 250 zł to nie jest dużo

Mam obidowe podlaczana kablem usb 3 z dwoch stron zajonczona wtykiem meskim usb a.

Czy mozna uzyc takiej przejsciowki
https://shopee.pl/product/548421945/15462417894?smtt=0.0.9

Aby podlaczyc obudowe kablem usbc - usb c, ktory tak czy inaczej siedzi w laptopie do ladowania telefonu?

Rozumiem że chcesz zrobić przejście z USB A na USB C nie rozumieć , jaki masz port w dysku C czy A

W obudowie dysku usb a ale uzywam na codzien kabla usb c usb c dlatego wygodniej byloby miec w dysku wejscie usb c

To przejściówka jedynie cię ratuje ale dziwne że masz duże USB A w dysku ja mam USB Micro B SuperSpeed takie śmieszne jak do Samsunga Galaxy S5 , jak byś mógł pokazać jak wygląda było by fajnie bo tych USB jest nawet na wiki 11 typów :sweat_smile:

obudowa usb usb a – Szukaj w Google

Zmieniam bardzo często dyski w Huaweiach i gwarancji nie straciły. Aczkolwiek reklamację są sporadyczne.
Natomiast musi być konfiguracja fabryczna. Czyli trzeba zachować stary dysk.

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.