Samodzielne wyłączanie się komputera

Nie wiem do którego działu z tym problemem zgłosić więc napisze tutaj

Ostatnio bardzo dręczy mnie problem który polega na tym że jak poużywam komputera jakieś 10 minut automatycznie się wyłącza zupełnie tak jak bym odłączył zasilanie i znowu je włączył komputer najzwyczajniej zgasza się i nie mam pojęcia czemu tak jest :frowning: może ktoś tutaj będzie w stanie mi pomóc :slight_smile: prosił bym o jak najszybszą pomoc.Dzieje się tak w przypadku korzystania z gier oraz oglądania filmów a co do gier dzieje się tak w przypadku 2 gier:Devil May Cry 4 oraz KOTOR 2 z czego 2 gra nie ma zbyt dużych wymagań systemowych…

Trzy możliwe wg mnie scenariusze

  1. Słaby zasilacz, pod obciążeniem nie domaga - sprawdzić obciążenie, ew. zmienić zasilacz i zobaczyć czy problem występuje nadal

  2. Problem z kartą graficzną lub jej chłodzeniem - sprawdzić temperatury, chłodzenie itp.

  3. Problem czysto software’owy, czyli coś z systemem albo sterownikami. (spróbować inny system lub inne sterowniki które możesz podejrzewać o błędne działanie)

Sabakus , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Dla pewności sprawdziłem zużycie procesora i zauważyłem że zazwyczaj zużycie graniczy w okolicy 95% a takie coś nigdy mi się nie zdarzyło przejrzałem procesy i trafiłem na coś dziwnego wygląda to tak…

http://img18.imageshack.us/img18/9371/dziwnyproces.jpg jak dla mnie trochę to podejrzane o :? na screenie tego nie widać ale co chwile zużycie procka wskakuje na 98%

Chodzi Ci o “Proces bezczynności”? To jest normalne w Windowsach, po prostu taki proces jest chyba tylko do wskazywania ile mocy procesora nie jest używane.