Samodzielny montaż procesora Inel Core2 Quad Q6600

(Protos) #1

Witam.

Godzinę temu zakupiłem procesor Inel Core2 Quad Q6600 i mam problem. Mianowicie nie wiem czy można go zainstalować na własną ręke, czy raczej trzeba go zawieść do serwisu komputerowego.Proszę o pomoc. Czy taki procesor trudno zainstalować, ponieważ boję się, że mogę coś popsuć.

Z góry dzięki.

(Cosik Ktosik) #2

Możesz samemu montować: http://pl.youtube.com/watch?v=b6NbPMQgwPM

(adam749) #3

Samemu możesz, ale jak się boich to daj to komuś doświadczonemu.

W instrukcji masz dokładnie napisane jak to zrobić.

(Himmak5g) #4

Montaż jest prosty. Nawet po instrukcje do neta nie musisz włazic bo zwykle do płyty głównej dodają.

(efazeti) #5

montaż samego procesora to bardzo łatwa sprawa

trochę gorzej jest z montażem chłodzenia (zależy jakie masz)

PS. nienajlepszy procek kupiłeś, szkoda

(KaisuM) #6

@up

Nie wiesz do czego ProtoS będzie używał komputera, a już komentujesz że to zły wybór. 4 rdzenie to przyszłość, a wydawać 200 zł dla 45 nm i paru *C mniej? Sam mam zamiar kupić q6600 w niedalekiej przyszłości.

Do tematu:

Serwis czasem może i cię za to skasować. Masz wtedy zrobione przez kogoś kto się zna. Można również zaoszczędzić sobie wożenia komputera, i na własną rękę też poprawnie zmontować wszystko.

@down

A może ktoś nie zarabia w tysiącach i po prostu nie stać go na coś nowszego?

(Gugu007) #7

Od kiedy Q6600 jest w technologii 45?

Zawsze był w 65.:mrgreen:

(KaisuM) #8

gugu007 ,

Chyba coś źle zrozumiałeś. Rozwiązanie: przeczytać jeszcze raz?

(Marjaan) #9

a kto tu coś mówił o jego 65nm ?

@topic.

ja bym Ci radził zawieść to do jakiegoś serwisu etc. zrobią to a jak już to nie pobiorą za to wielkiej kwoty, lub może masz znajomego który się na tym zna. :slight_smile:

ps. instrukcja jest dobrze opisana, zaglądałeś ? :smiley:

(Gugu007) #10

Q6600 jest dobrą grzałą i żre sporo prądu - sam go zmieniłem, bo musiałem z UPS-a odpiąć monitor, żeby raczył wstać.

Daj lepiej procka komuś kumatemu, bo można łatwo uszkodzić gniazdo i będziesz miał mobo do wymiany.:mrgreen: