Samoistna zmiana częstotliwosci procka

Mam taki problem. Otóż mam procesor Athlon Barton 2500+ który juz dość długi czas temu podkręciłem na Athlon XP, 2200 MHz (11 x 200) 3200+ i od niedawnego czasu (wiążę to z założeniem Internetu w domu) po restarcie systemu(nie zawsze,zazwyczaj nocy nieuzywania pcta) fsb zmienia mi sie samoistnie z 200MHz na 100MHz, i musze przy kazdym uruchomieniu ustawiac na 200. Dodam ze mam program antywirusowy Kasperskiego i skanowalem komputer skanerem online.I wszstkie infekcje (bylo ich 2) skasowalem a problem pozostal. Zmienia sie rowniez data w windowsie.

Najprawdopodobniej bateria Ci nie trzyma ustawień. Kup nową. A ile lat ma twoja płyta?

Plyta ma ok 4lat ale nie miałem tego problemu dopóki nie założyłem internetu w domu czyli ok tydz. temu. Do tej pory wszystki bylo OK

Moja plyta głowna to Soltek SL-75FRN2

Mozliwe aby tak sie działo przez jakiegos trojana, lub wira?

Na virach się nie znam to niech ktoś inny się wypowie, ale zerowane czasu i przywracanie ustawień domyślnych BIOS’u to wina tej bateryjki, która siedzi w płycie głównej, porostu skończyła swoją żywotność i trzeba ją wymienić.

Masz Cool’n’Quiet? Jeśli tak, to masz rozwiązanie.

Ale cool’n’quiet odpowiada tylko za mnożnik cpu, a jemu się jeszcze czas resetuje.

4 lata to trochę szybko. Na moim starym (Athlon 1Ghz, GeForce 2 :D) do tej pory trzyma, a ma z 8 lat.

Jednym trzyma rok, drugim 4, a trzecim 10 lat. Zależy na jaki egzemplarz bateryjki się trafi.

Nie mam cool’n’quiet a baterie dzis wymienilem i na nic sie to nie zdalo czyli nadal sie zmienia sama predkosc FSB po wylaczeniu kompa.Wszystko bylo ok dop.niemialem netu . Wiec normalnie nie mam pojecia co jest grane. Dzieki z gory za pomoc choc nie jestem pewien czy ktos takowej moze udzielic. HEj