Samoistna zmiana daty i godziny

witam. Od jakiegoś czasu obserwuje problem samoistnej zmiany ustawień daty i godziny po uruchomieniu komputera. Po uruchomieniu systemu po raz pierwszy w ciągu dnia mam cofnięte ustawienia o kilka godzin. Po restarcie czy uruchomieniu drugiego windows ustawienia są ok. Dotyczy to Visty jak i Windows 7 bez względu na to który odpalę jako pierwszy (wolę odpalać windows 7 bo mnie uac nie wykańcza). Problemu tego nie mam pod Kubuntu. Tutaj ustawienia są zawsze prawidłowe. Wykluczam więc kierunek baterii czy sprzętu. Systemy są czyste. Ktoś ma pomysł?

Może wypróbuj inne serwery synchronizacji czasu, lub wyłącz synchronizację.

synchronizacja jest wyłączona

A nie łatwiej wyłączyć UAC i się nie męczyć?

Co do tego czasu… na Kubuntu masz ustawioną automatyczną synchronizację czasu?

Ma moim starym (bardzo starym) komputerze - XP i Ubuntu. Na XP czas w ogóle z innej epoki, a na Ubuntu wszystko pięknie ustawione. Na Twoim miejscu, sprawdziłbym tą baterię.

Linux wykorzystuje inna metodę ustalania czasu( nie mówię tu o gwiazdach). Sprawdź baterię tak jak powyżej.

To zainstaluj alternatywne, lepsze UAC -> NUAC

zegar przesuwa się o kilka h z minutami (losowo) czy tylko h ?? problem ze strefą czasową, warto sprawdzić mimo wszystko stan baterii najlepiej miernikiem ^^ 3,3V musi być.