Samoistna zmiana daty i godziny

(Monczkin) #1

witam. Od jakiegoś czasu obserwuje problem samoistnej zmiany ustawień daty i godziny po uruchomieniu komputera. Po uruchomieniu systemu po raz pierwszy w ciągu dnia mam cofnięte ustawienia o kilka godzin. Po restarcie czy uruchomieniu drugiego windows ustawienia są ok. Dotyczy to Visty jak i Windows 7 bez względu na to który odpalę jako pierwszy (wolę odpalać windows 7 bo mnie uac nie wykańcza). Problemu tego nie mam pod Kubuntu. Tutaj ustawienia są zawsze prawidłowe. Wykluczam więc kierunek baterii czy sprzętu. Systemy są czyste. Ktoś ma pomysł?

(JesperKyd) #2

Może wypróbuj inne serwery synchronizacji czasu, lub wyłącz synchronizację.

(Monczkin) #3

synchronizacja jest wyłączona

(Himmak5g) #4

A nie łatwiej wyłączyć UAC i się nie męczyć?

(Enter6000) #5

Co do tego czasu... na Kubuntu masz ustawioną automatyczną synchronizację czasu?

Ma moim starym (bardzo starym) komputerze - XP i Ubuntu. Na XP czas w ogóle z innej epoki, a na Ubuntu wszystko pięknie ustawione. Na Twoim miejscu, sprawdziłbym tą baterię.

(Himmak5g) #6

Linux wykorzystuje inna metodę ustalania czasu( nie mówię tu o gwiazdach). Sprawdź baterię tak jak powyżej.

(Kolmar) #7

To zainstaluj alternatywne, lepsze UAC -> NUAC

(Technik Elektro) #8

zegar przesuwa się o kilka h z minutami (losowo) czy tylko h ?? problem ze strefą czasową, warto sprawdzić mimo wszystko stan baterii najlepiej miernikiem ^^ 3,3V musi być.