Samoistna zmiana jasności monitora

Witam! Od niedawna mam Windows 7. Zauważyłam,że od pewnego czasu samoistnie wyskakuje mi okienko regulacji opcji monitora i następuje zmiana jaskrawości (brightness). Po ręcznym jej ustawieniu przez parę minut wszystko jest w porządku i…znów wyskakuje to okienko. Może to coś banalnego, ale ja jestem :frowning: . Z góry dziękuję za pomoc.

Cytuje zdanie z artykułu o oszczędności energii przez win7 - "Nowością jest także możliwość automatycznego dostosowywania jasności ekranu do warunków panujących w pomieszczeniu. "

Tylko strzelam, ale może cierpisz właśnie na takie automatyczne dostosowywanie jasności.

Myślę, że to nie o to chodzi. Zmiana sama w sobie nie jest tak dotkliwa. Spada ze 100 na np. 98%. Najbardziej dokuczliwe jest to, że wyskakuje mi okienko ustawień monitora. Jak wiadomo okienko to zawsze wyłazi na wierzch…czyli na wszystkich oknach i dokumentach zasłaniając je. Jedyny sposób żeby się go pozbyć, to ustawienie ręczne jaskrawości i wybranie “wyjścia” przyciskami na monitorze. Czasami pomaga na parę sekund, a czasami na parę godzin. Próbowałam zmniejszyć tą jaskrawość, ale to też nic nie daje. W chwili obecnej trochę odpuściło, ale nie wiem na jak długo.