Samoistna zmiana wielkości czcionki w IE

Po pewnym czasie przeglądania stron internetowych,zawierających elementy, które nie mają przypisanej “na sztywno” wielkości wyświetlanych czcionek, zmienia mi się samoistnie wielkość wyświetlanego tekstu (tekst ulega zmniejszeniu lub zwiększeniu).

Problem ten występuje często np. na stronach z wynikami wyszukiwania w Google lub np. na SB tego forum. Wygląda to wtedy tak:

ju71gun8ygt4vzz8m.png

Doszedłem do tego, że samoistnie zmienia mi się ustawienie w menu Widok-Wielkość tekstu ze “średni” na “najmniejszy”

Po przywróceniu ustawienia na “średni” wszystko wraca do normy ale po pewnym czasie znowu problem powraca.

Zauważyłem też, że problem ten pojawia się najprawdopodobniej tylko na moim koncie (testowałem drugie konto przez kilka godzin i problem nie pojawił się). Mam wrażenie (ale nie jestem tego pewien) że problem zaczął się pojawiać kiedy przez jakiś czas korzystałem z opcji IE umożliwiającej zmianę wielkości obrazka lub innego elementu na stronie przy pomocy kółka myszy.

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak usunąć tę niedogodność?

Może jest jakiś sposób na trwałe zablokowanie w IE możliwości zmiany wielkości wyświetlanego tekstu na inny niż standardowy czyli średni?

Ntrafiłem też na taką oto poradę (z zastrzeżeniem, że jest to “sport ekstremalny”):

Czy to może zadziałać?

Bardzo proszę o NIE udzielanie porad w stylu “zainstaluj FF lub Operę”

System XP Home SP2 z wszystkimi poprawkami IE też aktualizowany na bieżąco.

Poczytaj temat:

http://forum.maxthon.com/forum/lofivers … 30125.html :lol:

A co do rady eXtreem - bzdura! …i lepiej tego nie probuj :wink:

Temat znam bo to ja go założyłem :mrgreen:

Niestety problem nie został rozwiązany a poza tym zobaczyłem, że problem nie występuje “samodzielnie” w Maxthonie ale jest spowodowany błędnym działaniem IE (problem pojawia się w “gołym” IE ). Dlatego też założyłem tutaj ten temat.

a moze poprostu reinstalnij IE ?

Można (jak?) to zrobić bez reinstalacji całego systemu?

hmm no chyba sciaga sie instalke IE i sie instaluje :stuck_out_tongue: tak mysle nie wiem bo nie uzywam tego %$#!@% hehe

Czy ktoś ma jakieś inne pomysły na rozwiązanie tego problemu?

Na IE w innym kompie (bez Maxthona) ten problem też występuje więc już na pewno nie ma to nic wspólnego z Maxthonem.