Samoistne dodawanie się linków z rzekomymi wirusami?


(Bejlord) #1

Witam,

Ostatnio zauważyłem że na moich stronach (które są nic nie warte ale co tam, i tak jest to dziwne) zaraz na początku sekcji BODY samoistnie, niezależnie od hostingu, wstawiają się linki do stron, które są wykrywane przez Kasperskego jako zawierajace trojany. Nie namawiam nikogo oczywiście do wchodzenia tam, wręcz odwrotnie, ale jeśli ktoś się na tym zna to może mógłby mi udzielić pomocy. Stron jest kilka np http://greenworld.atspace.com lub np http://www.cute-dogs.yoyo.pl/ Póki co na razie bawię się webmasteringiem więc nie jest to nic strasznego ale w momencie kiedy wchodzę na własna stronę i wywala mi komunikat o wirusie jest to co najmniej zastanawiające.. ;/

Część kodu która samoistnie wskakuje do stron to:

[/code]

Dodam że używam do upania plików Total Commandera oraz co ciekawe że te linki dodaja się tylko i wyłącznie do stron głównych czyli "index.html". Nie mam pojęcia czy to wirus na moim kompie, w programie czy to w ogóle fałszywy komunikat z kasperskego w co wątpie bo prztestowałem na różnych antywirach, przeglądarkach, kompach i zawsze jednak działo się coś niepokojącego. Co mogę z tym zrobić?? Z góry dziękuję za pomoc.


(Elektrrrus) #2

Miałem takie coś kiedy zainfekowany był pc robiący za router w sieci lokalnej, kradł wszytskie hasła do ftp i wstrzykiwał swój kod. Drogi infekcji moga być różne, najpierw sprawdz swój pc i to co masz po drodze łączenia z internetem, spróbuj np. załadować plik z innego komputera z innej sieci. Jak dalej sie będzie wcinało to zmień hasła do ftp (spod innego pc!) i próbuj ładować plik. Jak dalej sie bedzie wcinało, to uderzaj do providera, bo ma zainfekowany serwer.