Samoistne podmiany ikon na pasku szybk. uruchamiania

Witam Operatorów Windy!

Przeglądałem tematy na forum, ale nie znalazłem rozwiązania. Chodzi o to, że pasek szybkiego uruchamiania na dolnej belce w Win XP Pro SP2 (oryginał) dziwnie się otwiera i przypisuje skrótom złe ikony. Wygląda to tak: System się uruchamia, pokazuje się dolna belka, a na niej wyżej wspomniany pasek z PRAWIDŁOWYMI ikonami programów. Następnie (dzieje się to w czasie kilku sekund) pasek sz. uruchamiania znika na chwilę z belki, po czym znów się pojawia, ale już z pomylonymi ikonami (od innych, zainstalowanych programów), choć same skróty są prawidłowe!

Kiedy zamknę ten pasek, a następnie uruchomię go ponownie, pokazują się już dobre ikony…

Skanowanie antywirusowe (w tym - spod Linux’a) Avirą, BitDeffenderem, Superantispyware, ArcaMicroScan i Dr.Web (LiveCD) nie wykazało zarobaczenia.

Rejestr skanowany był odpowiednimi programami i uważnie przeczyszczony.

Może ktoś z Was ma jakiś pomysł na naprawę tych błędów, bo ja - mimo, że znam XP “od urodzenia” (jego), nie zetknąłem się nigdy z takim konkretnie problemem.

Z góry WIELKIE dzięki za pomoc!

Przeczyszczenie Cache ikon nie pomaga?

Nie. Poza tym, jak napisałem, w pierwszej chwili pokazują się właściwe ikony, a potem się zmieniają same z siebie (jakby po “przeładowaniu” paska - pasek znika i uruchamia się ponownie, w ciągu kilku sekund).