Samoistne reklamy w nowej karcie w Chrome

Kłaniam się,

Od kilku dni pojawiają się w moim Chrome w nowej karcie samoistnie reklamy różnych gier. Zemana nic nie wykryła, Malwarebytas znalazł 2 zagrożenia, Hitman usunął 21 cache, zresetowałem Chrome do ustawień domyślnych, a później zreinstalowałem. Bitdefender Adware Removal Tool nic nie wykrył. Po użyciu wszystkiego (i ewentualnym usunięciu/poddaniu kwarantannie) niemniej problem występuje dalej.

Raport OTL:
OTL.Txt (176,9 KB)

FRSTFRST.txt (114,0 KB)

Addition (FRST)Addition.txt (40,4 KB)

@Acorus

s.txt (2,4 KB)

1 polubienie

@Acorus Jednak nie pomogło… Malwarebytes je co prawda “unieszkodliwia”, ale nowa karta i tak się otwiera.

Pokaż nowy raport z FRST bez Addition i Shortcut.

FRST.txt (113,4 KB)

Sprawdź na nowym profilu.Utwórz nowy profil w Chrome: http://support.google.com/chrome/bin/answer.py?hl=pl&answer=142059

@Acorus Rzeczywiście na nowym profilu reklam nie ma. Pytanie tylko teraz, czy ta diagnoza pozwoli nam usunąć ten problem czy muszę korzystać jednak z nowego profilu? Zakładki sobie, co prawda, zaimportowałem, do haseł musiałbym się pobawić w ChromePass, ale i tak jest to drobna niedogodność (nie powinienem się więc w rezultacie logować na swoje konto, a hasła i zakładki w przyszłości nie będą zapisywane na koncie Google).

Wejdź na stary profil i odinstaluj podejrzane rozszerzenia.

@Acorus Specjalnie podejrzanych nie miałem, ale kilka usunąłem. Niemniej nie pomogło. Teraz reklamy, a także jakieś dziwne strony związane z Chrome itp., otwierają się już nawet w nowym oknie. Z nietypowych rzeczy zauważyłem, że przy rozszerzeniach mam tego typu adnotacje, których, zdaje się, dotąd nie było…

Szczegóły Opcje
Identyfikator: cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm
Zobacz widoki: background.html

Szczegóły
Identyfikator: mihcahmgecmbnbcchbopgniflfhgnkff
Zobacz widoki: background.html (Nieaktywne)

Szczegóły
Identyfikator: ghbmnnjooekpmoecnnnilnnbdlolhkhi
Zobacz widoki: strona w tle (Nieaktywne)

Ponadto gdy w pasku z ikonami w Windows 10 na dole mam Chrome i go otwieram, to na tym pasku przeglądarka otwiera mi się, ale w nowej ikonie - tuż obok.